Antrenman ve beslenme programı önerisi

devsosisli

Femtopat
Daha fazla  
Merhaba. Uzun süredir çok fazla antrenman programı denedim fakat hep bir sorun çıktı. İnternete bakıyorum biri sadece kardiyo yap diyor. Diğeri kalistenik diyor bir diğeri alacaksın eline dumbell basıcaksın diyor. Birisi diyor karbonhidrat yeme diğeri diyor ki karbonhidratı bol yiyeceksin diyor yağ oranım %21 yağ oranımı düşürmek istiyorum ne yapacağım nasıl besleneceğim yardımcı olur musunuz?

Ben en az %25 yagliydim antrenman olarak sunu yapiyorum faydasini gordum.

Ptesi
Fullbody + bacak oncesi 20dk kardiyo bacagi isitican (bacagi basta yapma sonda yap yoksa yapmazsan derman kalmiyor)

Sali
60dk sadece kardiyo ve vucudu dinlendiriyorum butun gun agirlik kaldirmiyorum.

Carsamba
Fullbody + bacak oncesi 20dk kardiyo sonra bacagi isitican(bacagi basta yapma sonda yap yoksa yapmazsan derman kalmiyor)

Persembe

Cuma
Fullbody + bacak oncesi 20dk kardiyo sonra bacagi isitican(bacagi basta yapma sonda yap yoksa yapmazsan derman kalmiyor)

Cunartesi pazar dinlenme ve imkan olursa salon disinda yuruyorum surekli ve asansor yuruyen merdiven kullanmiyorum

Beslenme olarak.

Sivi olarak sadece su iciyorum ve spor sonrasi mineralli sade soda.

Spor oncesi ne varsa yiyorum saglikli cunku sporda guc lazim kahve rengi turunde ekmek de yiyorum yoksa agirlik kalkmiyor.

Spor sonrasi fazla karbonhidrat almamaya calisiyorum elimden geldigince unlu mamullerden uzak durmak lazim. Ama princ ve abartmadan makwrna yiyorum. Daha duzgun karbonhidrat vardir fakat ben imkan dahilinde bole seyler yiyorum

Son düzenleme:
Ben en az %25 yagliydim antrenman olarak sunu yapiyorum faydasini gordum.

Ptesi.
Fullbody + bacak oncesi 20dk kardiyo bacagi isitican (bacagi basta yapma sonda yap yoksa yapmazsan derman kalmiyor)

Sali.

Carsamba.

Persembe.

Cuma.

Cunartesi pazar dinlenme ve imkan olursa salon disinda yuruyorum surekli ve asansor yuruyen merdiven kullanmiyorum.

Beslenme olarak.

Sivi olarak sadece su iciyorum ve spor sonrasi mineralli sade soda.

Spor oncesi ne varsa yiyorum saglikli cunku sporda guc lazim kahve rengi turunde ekmek de yiyorum yoksa agirlik kalkmiyor.

Spor sonrasi fazla karbonhidrat almamaya calisiyorum elimden geldigince unlu mamullerden uzak durmak lazim. Ama princ ve abartmadan makwrna yiyorum. Daha duzgun karbonhidrat vardir fakat ben imkan dahilinde böyle seyler yiyorum.

Neden sadece bacak çalıştığımızı anlamadım hiç üst vücut yok mu?

Full body programlarda zaten bacakta vardır adı üstünde.Olimpiyat olmayacaksanız koşarak kaslanamazsınız eğerki sadece calisthenics yapacaksanız zorlu olacaktır dumbell kaldırıp indirmeye benzemiyor. Ben kendim fitness yapıyorum bölgesel sağlıklı beslenip spor yapıcaksınız alt tarafı nesini anlamadınız ben onu anlamadım siz calisthenics yapmaya neden çalışıyorsunuz ki? Yağ oranın düşecekse düşük karbonhidrat yüksek protein kaliteli yağ alman gerekir salata yap içine zeytinyağı damlat yanına da tavuk yap akşamları sabahları da yumurta haşla.

Full body programlarda zaten bacakta vardır adı üstünde.Olimpiyat olmayacaksanız koşarak kaslanamazsınız eğerki sadece calisthenics yapacaksanız zorlu olacaktır dumbell kaldırıp indirmeye benzemiyor. Ben kendim fitness yapıyorum bölgesel sağlıklı beslenip spor yapıcaksınız alt tarafı nesini anlamadınız ben onu anlamadım siz calisthenics yapmaya neden çalışıyorsunuz ki? Yağ oranın düşecekse düşük karbonhidrat yüksek protein kaliteli yağ alman gerekir salata yap içine zeytinyağı damlat yanına da tavuk yap akşamları sabahları da yumurta haşla.
Dediklerinizi anladım fakat son bir sorum var. Bölgesel çalışacağım ama YouTube da video lar arıyorum fakat bulamıyorum bana üst vücut ve alt vücut antreman programı önerir misiniz

Dediklerinizi anladım fakat son bir sorum var. Bölgesel çalışacağım ama YouTube da video lar arıyorum fakat bulamıyorum bana üst vücut ve alt vücut antreman programı önerir misiniz
1. Gün Göğüs Arka kol
Dumbell press
İnchline bench press (makinede kontrollü daha iyi olacaktır)
Machine fly varsa olur ya da cable flyda olur ben altlı üstü yapıyorum olmadığı için ama machine flyınız varsa ortadan yeterli olacaktır.

Arka kol (arka kol antrenmanı şekillenebilir internetten bakabilirsiniz arka kol antrenmanı nasıl olmalı diye yezarsanız çıkacaktır)
Push down
Rope push down
Skull Crusher

2 Gün Sırt Ön kol
Lat pull down
V şeklindeki bar ile göğse doğru çekilen hareket var adını tam bilmiyorum
alternatif olarak Reverse lat pull down yapabilirsiniz
ben çok yapamıyorum ön kolum çok sertleşiyordu.
Seated Row
Standing Cable Rope Lat Pushdown

Ön kol (Aynı şekilde değiştirilebilir)
Biceps curl (makine serbest her türlü olur temeli aynıdır)
Sonrasında Z Bar curl 8 iç 8 dış toplam 16 tekrar 4 set şeklinde önce dış sonra iç
8er tane çıkmıyorsa 6şar da olur yoksa ağırlık düş dengesiz yapma.
İnchline dumbell curl tamamen kolu sal ve kontrollü yap hisset düşük kilo olsun
Hammer curl

Omuz günü yapabilirsin ya da 3gün 1 off için omuz ile bacağı beraber yaparsın keyfin bilir
Omuz için
Shoulder press kontrollü yüksek kilo düşük tekrak
frontal raise
Lateral raise tükenişl
rope back shoulder

Bacak için
Leg curl
leg press veya squat
bir tane arka bacak hareketi
bir tanede calf yeterli olacaktır 30 dakkada yazdım yemek yerken geç oldu kusura bakma.

Her antrenman programı değişir hissetmediğin hareket olur değişirsin bende değişiyorum başkalarından öğreniyorum yazdığım programı belki 3 ay sonra yarısını yapmam.Vücut anlık ne istiyorsa onu vermelisin.

Bu antreman programı nasıl internetten alıp kendime göre değiştirdim

Dosya Ekleri

• Screenshot_2024-04-25-14-40-12-758_com.miui.notes.jpg
    Screenshot_2024-04-25-14-40-12-758_com.miui.notes.jpg
    51,4 KB · Görüntüleme: 9
  • Screenshot_2024-04-25-14-40-03-012_com.miui.notes.jpg
    Screenshot_2024-04-25-14-40-03-012_com.miui.notes.jpg
    60 KB · Görüntüleme: 6
Ben göğüsten sonra omuz pressi mantıklı bulmuyorum yada en azından bir günü omuz odaklı itiş yap normalde ohp de 40-40 yapıyorum göğüsten sonra girince 20kgle bile zorlanıyorum.

Bu antrenman programı nasıl internetten alıp kendime göre değiştirdim

Biceps leg curl yazdığın construction curl mü?

Bu antrenman programı nasıl internetten alıp kendime göre değiştirdim

Full aynı biceps hareketlerini yazma uzun baş ve brachialis odaklı da hareket koy hammer curl Z bar curl gibi onun dışında arka omuzu sırtın sonuna koy sırta girmeden önce arka omzunu yorup performansını düşürme sırtta zaten yorulmuş olacak reverse fly la iyice yıpratırsın en son.

Bide bacak hareketlerin zaten az omuzu bacakla birleştir tavsiyem.

Ben göğüsten sonra omuz pressi mantıklı bulmuyorum yada en azından bir günü omuz odaklı itiş yap normalde ohp de 40-40 yapıyorum göğüsten sonra girince 20kgle bile zorlanıyorum.

Full aynı biceps hareketlerini yazma uzun baş ve brachialis odaklı da hareket koy hammer curl Z bar curl gibi onun dışında arka omuzu sırtın sonuna koy sırta girmeden önce arka omzunu yorup performansını düşürme sırtta zaten yorulmuş olacak reverse fly la iyice yıpratırsın en son.

Bide bacak hareketlerin zaten az omuzu bacakla birleştir tavsiyem.
Omuzdan sonra bacak girersin.

Ben göğüsten sonra omuz pressi mantıklı bulmuyorum ya da en azından bir günü omuz odaklı itiş yap normalde ohp de 40-40 yapıyorum göğüsten sonra girince 20kgle bile zorlanıyorum.

Bir de bacak hareketlerin zaten az omuzu bacakla birleştir tavsiyem.

Omuzdan sonra bacak girersin.

Cuma da göğüs sırt yaparsın en azından sırtıda bir tur atmış olursun.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı