Antrenmanlarla matematik 1 bittikten sonra 2. kitabı alınır mı?

Kitap toplama çıkarmadan başlıyor ve temeli direkt 0 olanlar çözüyor. Antrenmanlarla matematik 2 ile birlikte düzgün temel atılıyor diye düşünüyorum. Birbirlerini tamamlayıcılar.

Öyle değil hocam 1 de olan konulara bile sıfırdan başlıyor 2. kitapta da.

problem soruları oluyor TYT olarakta geçiyor.
Bomboş basit kaynakları çözerek kendinizi kandırmayın o soruları çözmenizin hiçbir faydası yok size. Kolay kaynakta 10 dakikada 10 soru çözeceğinize zor kaynakta 1 soruyu 10 dakikada çözün, çözemezseniz internetten bakın öğretmenlerinize sorun daha faydalı. Kolay kaynakları folloş edip şık işaretleyip yanına tik koydunuz diye üniversite kazanamıyorsunuz maalesef. Zor kaynak anahtardır.

Bence zaman kaybı. Antrenmanlarla matematik gibi basit kitaplar sadece öğrenciye ders çalışma hevesi getirmek için kullanılmalıdır konu falan öğretmez, bilgiyi derinleştirmez sadece öğrenci yapabildiği sorular olduğu için zevkle çalışır. Siz bu düzeni oturttuktan yani ders çalışma yetisini kazandıktan sonra daha zor kaynaklara geçmelisiniz.
Ks'nin seviyesini nereden biliyorsun?
Temeli olmayanlar için konu öğretir.

Bazı konular için temelin temeli olarak belirli konuları çözdüm.
Mesela fonksiyonlar gibi konuları biraz ant. İle temel atıp bıyıklıdan ve eyüb bden devam ettim.
@Visionary yanlışlıkla sizi etiketlemişim pardon.
Ant mat 1 bitirdikten sonra ant mat 2 çözmeden karekök sıfır geçilir mi sizce?

Mesela 1. kitapta oran orantı için nasıl sorular varsa aynısı 2. kitapta da var. Bir adım ilerisi değil.
1. kitap çözüldüyse 2.si gereksiz.

Bazı konular için temelin temeli olarak belirli konuları çözdüm.
Mesela fonksiyonlar gibi konuları biraz ant. İle temel atıp bıyıklıdan ve eyüb bden devam ettim.
@Visionary yanlışlıkla sizi etiketlemişim pardon.

Mesela 1. kitapta oran orantı için nasıl sorular varsa aynısı 2. kitapta da var. Bir adım ilerisi değil.
1. kitap çözüldüyse 2.si gereksiz.
evet, sadece problemler var ant 2'de, bir de bir kaç konu.

Yeni konular

Geri
Yukarı