AOC 24G2U Ekranında Çizik ve Vazelin kullanımı

yephedrine

Centipat
Daha fazla  
AOC 24G2U monitörü aldığım günden beri ekranın en sağında yaklaşık 3-4 cm bir çizik var. Nasıl olduğu hakkında bir fikrim yok, kurulum esnasında olduğunu ve fark etmediğimi sanıyorum. Bu çizik tek ve açık ton renklerde, örneğin çiziğin olduğu yer full tek renk açık yeşil ya da beyaz vs. olduğunda çok belli oluyor. Her seferinde keyfimi kaçırdığı için çözüm yöntemi aradım, vazelin vs. gibi yöntemler buldum fakat tereddütte kaldım. Ekranında çizik olupta bu tarz yöntemler kullanan varsa deneyimlerini merak ediyorum.

Öncelikle geçmiş olsun. Aynı monitörü kullanıyorum, çözüm konusunda bir fikrim yok fakat merak ediyorum acaba sizde de parlaklığı çok açınca ekrandaki ince siyah görüntüler(yazılar, kenarlar) beyazlaşmadan ötürü kayboluyor mu? Parlaklığı arttırınca flash yemiş gibi hissediyorum.

Öncelikle geçmiş olsun. Aynı monitörü kullanıyorum, çözüm konusunda bir fikrim yok fakat merak ediyorum acaba sizde de parlaklığı çok açınca ekrandaki ince siyah görüntüler(yazılar, kenarlar) beyazlaşmadan ötürü kayboluyor mu? Parlaklığı arttırınca flash yemiş gibi hissediyorum.
Dediğiniz siyah yazıların, kenarların yüksek parlaklıkta kaybolduğunu hiç görmedim, ya da ben farketmedim bilmiyorum. Başlarda parlaklık çok rahatsız ediciydi ama. Bir süre çok düşük parlaklığa çekip kullandım ve yavaş yavaş arttırarak alıştım. Şuan parlaklık ve kontrast 50'de rahat kullanıyorum.

Ben aynı zamanda AMD Radeon Software'den parlaklık ayarımı yapıyorum, o program biraz sınırları zorluyor. Sanırım o yüzden renkler saçmalıyor. AOC g-menu'den ayarladığımda sorun olmuyormuş.

Yeni konular

Geri
Yukarı