Apple dışı cihaza macOS kurma gereksinimleri nelerdir?

Daha fazla  
Sistem Özellikleri
İşlemci: AMD Ryzen 7 2700x 3.70Ghz 20MB
Anakart: Asus Tuf B450-Plus Gaming DDR4 4400(OC)MHz ATX
RAM: ADATA XPG Spectrix D50 RGB 2x8GB DDR4 3200MHz CL16 RAM
Ekran Kartı: MSI GeForce RTX 2060 Super Gaming 8GB
M2 SSD: Kingston NV2 SNV2S/500G 3500/2100 MB/s PCIe 4.0 NVMe M.2 SSD
SSD: SanDisk 480 GB SSD Plus
HDD: Seagate Barracuda 2TB 7200RPM 256MB Sabit Disk
Kasa: MSI MAG FORGE 100R TEMPERLİ CAM 2X A-RGB FAN 120MM FAN ATX OYUNCU KASASI/700W 80+PSU
Merhaba, macOS deneyimi yaşamak istiyorum fakat Mac cihazı alacak bütçem yok. Kendi bilgisayarıma kurmak istiyorum fakat AMD kullandığım için ona da kurulmadığını dile getirdiler. Peki sorum şu, macOS kurabilmek için ne tür bir cihaza donanıma sahip olmam gerekiyor? Intel i5 3. nesil bir eski cihazım daha var buna destek sağlıyor mu mesela?

Baştan söylemek istiyorum, gerçek bir macOS cihazın etkisini yaşayamazsın çoğu zaman Windows'tan bile daha kötü bir deneyim yaşama ihtimalin var.
O nedenden ötürü sanal makinede deneyip görsen yeter fikrimce.

Hocam cihazının marka model numarası ile Google'da aratırsanız sizle aynı marka model bilgisayara sahip kişilerin daha önceden kurmuş olduğu rehberleri bulma ihtimaliniz var. Özellikle githuba iyi bakın Hintli abiler sağ olsunlar genelde direkt EFI dosyası paylaşıyorlar onları bulabilirsiniz işiniz çok kolaylaşır. Eğer internette bir şey bulamazsanız ise bilgisayarınızın donanımlarının Hackintosh desteği olup olmadığını şu rehbere bakarak anlayabilirsiniz.

Merhaba, macOS deneyimi yaşamak istiyorum fakat Mac cihazı alacak bütçem yok. Kendi bilgisayarıma kurmak istiyorum fakat AMD kullandığım için ona da kurulmadığını dile getirdiler. Peki sorum şu, macOS kurabilmek için ne tür bir cihaza donanıma sahip olmam gerekiyor? Intel i5 3. nesil bir eski cihazım daha var buna destek sağlıyor mu mesela?
Asıl AMD için kurabilirken NVIDIA için kuramazsınız. Lakin eğer macOS deneyimi istiyorsanız asıl makinenize değil de sanal makineye kurmanızı öneririm. Apple firması donanım ve yazılım olarak tek tip bir işlem üzerinden yürüdüğünden kendi yazılımını başka donanımlara uydurmak çok zor oluyor. Olmuyor hatta. Bu yüzden birçok problem yaşayabilirsiniz. Bunların başında sürücü problemleri gelmekte. Şu an macbook air m1 kullanıyorum. Bundan önce AMD ekran kartlı bir lenovo laptopuma macOS kurup kullanmayı denemiştim. Bilgisayarı her açtığımda farklı problemler oluyordu. Ya internete bağlanmıyordu ya klavye çalışmıyordu gibi gibi. Kısacası tavsiye edilmez.

Baştan söylemek istiyorum, gerçek bir macOS cihazın etkisini yaşayamazsın çoğu zaman Windows'tan bile daha kötü bir deneyim yaşama ihtimalin var.
O nedenden ötürü sanal makinede deneyip görsen yeter fikrimce.
Sanal makineyi denedim fakat hiçbirşey yapılmıyor. Apple kimliği girmeme izin vermiyor sürüm değiştirmeye güncelleyemiyorum hata ekranı veriyor. AMD işlemcim olduğu için sistem dosyalarına kodlar yaza yaza sistemi açtı zaten. Sorunsuz bir şekilde tam anlamıyla kullanabileceksem bilgili isen bu konuda bana yardımcı olur musun?

AMD'ye kurulamaz derken? Çok bir bilgim yok ancak Web Driver meselesi yüzünden asıl NVIDIA kartlara kurulamıyor, AMD için hala güncel sürücüler mevcut diye biliyorum.
Ekran kartımda rtx 2060s zaten. AMDde de sıkıntı çıkarıyormuş sanırım, sanal makine kurduğumda da sıkıntı çektim çünkü yinede tam anlamıyla kullanamadım zaten

Sanal makineyi denedim fakat hiçbir şey yapılmıyor. Apple kimliği girmeme izin vermiyor sürüm değiştirmeye güncelleyemiyorum hata ekranı veriyor. AMD işlemcim olduğu için sistem dosyalarına kodlar yaza yaza sistemi açtı zaten. Sorunsuz bir şekilde tam anlamıyla kullanabileceksem bilgili isen bu konuda bana yardımcı olur musun?

Sorunsuz şekilde tam anlamıyla macOS kullanamazsınız böyle bir imkan söz konusu değil gidip gerçekten Mac cihaz almalısınız fakat bence sırf işletim sistemini denemek için bu kadar para vermeye değmez.

Sorunsuz şekilde tam anlamıyla macOS kullanamazsınız böyle bir imkan söz konusu değil gidip gerçekten Mac cihaz almalısınız fakat bence sırf işletim sistemini denemek için bu kadar para vermeye değmez.
Asıl amacım deneyimlemekten ziyade yazılım eğitimimi tamamlamak olucak

Geri
Yukarı