Apple iPhone 5s fiyatını anlayamadım

Evet ama söyle bir durum var, Apple "1.950 TL den başlayan fiyatlarla" diye yazmış. Bunun sebebi borsanın değişimi ve fiyat oynaması. borsaya göre fiyat veriyorlar. Yani borsa düştüğü zaman iphone almak daha mantıklı. ABD Apple'ın ana vatani olduğu için borsa durumu yok ve fiyat ne ise o yazıyor. Bence bu durum böyle tabi yanlış da olabilir hepsi mantık yürütme.

Son düzenleyen: Moderatör:
Borsa kelimesi yerine kur kelimesini kullansan daha iyi. Neyse, 1949TL'den başlayan fiyatlarla demesinin dolar kuru ile alakası yok. 16GB model 1949TL iken 32GB modeli 2099TL bu nedenle 1949TL'den başlayan fiyatlarla diyor.
Ancak dolarda ciddi bir düşüş olursa, fiyatlar ona göre düzenlenir.

Hatalar yaparak doğrusu öğrenilir, kusura bakmayın [emoji4] senin dediğin gibiyse, yine en mantıklı is yurtiçi almak. Fiyatlar aynı çünkü.

Onlar belirtilen süre boyunca operatörde kalma şartı ile o kadar ucuza satıyorlar. Sim kilit önceden Apple tarafından kaldırıldı, artık öyle bir şey yok.

600 dolar 1700 TL mi? 1350 TL civarına geliyor. iPhone 5S 16GB Silver Cep Telefonu - Gold.com.tr Gold'un sitesinde 200 TL kendi karlarını katarak 1550 TL olduğunu görebilirsin. Siyaset yapmak istemiyorum ama Katma Değer Vergisi ile durum ortada...
O zaman düzelteyim, sim free fiyati 600 $. Diğer ödemeler ile toplam olarak telefon 2000 TL oluyor. Ayrıca 16 gb benim işime yaramaz ki. Bunun 4 gb'ı işletim sistemi ve diğer uygulamalar. Bana kalan 12 gb ne oyuna yeter ne müziğe ne de fotoğrafa. İphone alıyorum abi neden kendimi sınırlayayım? 32 gb için kampanya bilen varsa paylaşabilirler. 50 TL bile olsa kârdır. Gider bir iskender yerim manitayla.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı