Apple Watch ile uyumak zararlı mı?

Aynen bilmeden yorum yapıyorum :). Bu tarz aletler minimum oranda bile olsa rasyasyon yayar. Ha ama bir bilgisayar kadar çok yaymaz orası ayrı.

Yaydığı şey iyonize edici radyasyon değil. Yani kanıtlanmış bir zararı yok. Akıllı saatten çıkan radyasyonun binlerce katını her saniye zaten alıyorsun. Etrafın modem, baz istasyonu ve telefon dolu. Akıllı saatten çıkacak radyasyonun diğerleri yanında zarar verme ihtimali yok.

Belirli miktarlarda radyasyon yayacağı için evet. Ayrıca radyasyon uykunuzu da etkileyebilmekte.
Aynen bilmeden yorum yapıyorum :). Bu tarz aletler minimum oranda bile olsa rasyasyon yayar. Ha ama bir bilgisayar kadar çok yaymaz orası ayrı.
Radyasyon yayacağını söylemenize bir şey diyen olmadı. Zarar vereceğini kanıtlayan hiçbir argüman olmamasına rağmen zarar verir diyerek neden boş yere korkutuyorsunuz?

Ayrıca soruyu soran arkadaş için aç uyku takibini de paşa paşa kullan.

Radyasyon yayacağını söylemenize bir şey diyen olmadı. Zarar vereceğini kanıtlayan hiçbir argüman olmamasına rağmen zarar verir diyerek neden boş yere korkutuyorsunuz?

Ayrıca soruyu soran arkadaş için aç uyku takibini de paşa paşa kullan.
Fark ettiysen ben direkt olarak "zararlı" gibi bir şey dememişim. 1/1000 oranında bile olsa etki edebilir. Bir kaç defa böyle kullanmak zarar vermez elbette ama uzun vadede hissettirmeden etki gösterebilir. Ama öyle bir kaç kere saati taktın uyudun diye etki gösterecek diye bir şey yok.

Zaten saatle uyuduğunda oluşan sorunu sen göremezsin onun etkileri 10-20yıl sonra çıkar ve saatten dolayı çıktığını da bilemezsin. Bence uyumayla alakalı bir sıkıntı olmaz başını falan da ağrıtmaz, sadece kanser riskini arttırır milyarda 1 bile olsa arttırıyor bu nedenle isteyen takar istemeyen takmaz. Ve Yüksek SAR değerli telefonlar bazı ülkelerde yasaklandı sağlığa zararlı diye.

Hocam akıllı saatle neden uyuyorsunuz ki?😃 15 saniyelik iş çıkar, uyu, uyan ve geri tak.😀
Hocam uykuyu takip ediyor o yuzden.

Yaydığı şey iyonize edici radyasyon değil. Yani kanıtlanmış bir zararı yok. Akıllı saatten çıkan radyasyonun binlerce katını her saniye zaten alıyorsun. Etrafın modem, baz istasyonu ve telefon dolu. Akıllı saatten çıkacak radyasyonun diğerleri yanında zarar verme ihtimali yok.
Aynen oyle hocam, calisirken ya da uyurken zaten saatten baska bir suru radyasyon yayan alet var odalarimizda ve bence sehirde yasayanlarin odasi bos bile olsa yine radyasyon aliyordur.

Tesekkurler arkadaslar cevaplariniz icin hepsini okudum. Anladigim kadariyla cok ciddi etkileri yok :)

Radyasyon değil de çok fazla sıkarsan kan dolaşımın etkilenebilir yatarke çıkarmanı tavsiye ederim
Bollastiriyorum hafif hocam uyumadan once ama fazla bollastirinca da duzgun uykuyu olcemiyor.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı