Araç çalışınca cihaz kapanıp açılıyor

frantic48

Decapat
Daha fazla  
Selam,

Kullandığım dolmuş aracında ödeme işlemleri için bir Kent Kart cihazı var. Cihaz normalde arkadaşından açık. Tuşdan açıp kapa sorun yok.
Ancak sorun, araç çalışınca cihazın kapanıp açılması. Aracın aküsü yeni, sadece 3 aylık ve hala 12 volt voltajında. Cihazın takılı olduğu yere sordum, 9 volt olduğunda kapanıp açılacağını söyledi. Aracı çalıştırdığımda ölçtüğümde 9.8 volt olduğunu görüyorum. Aküden direk gelen ana kabloya bağlı.
Basınca anında kapanmaması için araya bir şeyler takarak dengelemek mümkün müdür? Bilgisi olan varsa memnun olurum.

Selam,

Kullandığım dolmuş aracında ödeme işlemleri için bir Kent Kart cihazı var. Cihaz normalde arkadaşından açık. Tuşdan açıp kapa sorun yok.
Ancak sorun, araç çalışınca cihazın kapanıp açılması. Aracın aküsü yeni, sadece 3 aylık ve hala 12 volt voltajında. Cihazın takılı olduğu yere sordum, 9 volt olduğunda kapanıp açılacağını söyledi. Aracı çalıştırdığımda ölçtüğümde 9.8 volt olduğunu görüyorum. Aküden direk gelen ana kabloya bağlı.
Basınca anında kapanmaması için araya bir şeyler takarak dengelemek mümkün müdür? Bilgisi olan varsa memnun olurum.
Bu sistem hakkımda bir bilgim yok ama ses sistemlerinden yola çıkarak araya bir kapasitör atarak çözebileceğinizi düşünüyorum.

Gerekli parça belli ise montajlarim.tarif olursa
Voltaj düşmesini kısa süreli dengelese cihaz kapanmayacak kapanınca yeniden açıp baglanmasi 2 dak cunku
Bir yerde gordumdu araç teyps kapanmamasi için diyot ve kondansotor baglamislar
Bu sekil mümkünse baglarim

Son düzenleme:
Geçen yılda vardi aynı sorun. Kisin akü degismis yine aynı akü, araç çalıştırmada sorun yok.
Takan firma bazı minibüslerde marş dinamosu çok çekiyor dedi.
Araya bir şey yakarak 2.3 sn voltajı korur mu kapanmayi engellemek icin?
Sadece cihaza gelen kabloya?

Son düzenleyen: Moderatör:

Geri
Yukarı