Araca ağırlık yüklenirse aracın şasi ve tabanı yamulur mu?

Duran bir sedan B ya da C sınıfı bir arabanın bagajına (fayans veya çimento gibi) 500 kg civarı yük koyduğumuzda bu yükün şasiye ve tabana zararı olur mu? Araç hareket etmeyecek 1 hafta civarı malzemeyi koyacak başka yerde yok.

Hocam saçma saçma cevaplar verilmiş doğrusu şu şekilde; her aracın kendi taşıma kapasitesi vardır ona göre yükleme yapılır tırlarda 70 ton, araçlarda 350-580 arası olur genellikle ayrıyeten yükün çeşidi ve nasıl yüklendiği de önemli örneğin 500 litre bir süt yüklendiğinde fren yapıldığında süt öne gelir ve fren mesafesini arttırır veya hatalı yükleme ile jant-lastik pert edilebilir.

Tamamını bagaja koymak yerine ön süspansiyonlara da yük binecek şekile dağıtırsanız bir sorun olacağını sanmam.

Hocam önde motor var öne nasıl yükleme yapılabilir?

Tamamını bagaja koymak yerine ön süspansiyonlara da yük binecek şekile dağıtırsanız bir sorun olacağını sanmam.
Bir miktar ön koltuğun önüne koydum ön taraf süspansiyonları havaya kaktığı için. Arka koltukların önüne de biraz koydum ama yükün çoğu bagajda benim şuan endişelendiğim durum şasi ve tabanın eğilmemesi.

Bir miktar ön koltuğun önüne koydum ön taraf süspansiyonları havaya kaktığı için. Arka koltukların önüne de biraz koydum ama yükün çoğu bagajda benim şuan endişelendiğim durum şasi ve tabanın eğilmemesi.
Hocam öyle bişey olmaz o kadar da değil. Ne ağır kazalar atlatıyor araçlar da şasilere bişey olmuyor.

Hocam önde motor var öne nasıl yükleme yapılabilir?

Arka koltuk bacak boşluğundan sonra yavaş yavaş ön süspansiyona yük biniyor çoğu arabada.

Bir miktar ön koltuğun önüne koydum ön taraf süspansiyonları havaya kaktığı için. Arka koltukların önüne de biraz koydum ama yükün çoğu bagajda benim şu an endişelendiğim durum şasi ve tabanın eğilmemesi.

Tamamdır hocam başka yapabileceğiniz pek bir şey yok, bu kadar kısa bir sürede araç büyük ihtimalle zarar görmez.

Geri
Yukarı