Arc Browser beta ilk gün incelemesi yayınlandı

Normalde bu yazımı üst tarafta belirttiğim yazıya ekleyecektim fakat bu tarayıcı için daha ayrı bir konu açılması gerek bence. Dün Arc Browser'ın e-mail'i bana ulaştı ve e-mail üzerinden tarayıcıyı indirdim. Windows 10 kullanıyordum ve kurmaya çalıştım. Fakat ilk darbeyi oradan yedim, tarayıcıda Windows 10 desteği yok. İleride belki gelebilir ama şu anlık yok. Tarayıcı Chromium kullanıyor. Sekme dizaynı diğer tarayıcılardan farklı olarak yan tarafta geliyor.

1706697238599.png

1706697588499.png

Tarayıcı ayarlarına ulaşmanın bir yolunu göremedim fakat URL kısmına Arc://settings yazarak ulaşabiliyorsunuz, klasik Chromium ayar yeri işte.
Eklenti olarak ise yine Chromium eklentilerinin çoğu destekleniyor. Eklentiler Chrome web Store üzerinden indirilebiliyor.

Arayüz olarak cidden çok sade bir tasarım tercih edilmiş. Üst taraftaki görüntüde var zaten.

Hız olarak Chromium kullanmasından olabilir cidden çok hızlı, ama bir o kadar da tutarsız. Bir anda donup crash yiyebiliyorsunuz.

Tarayıcı içinde gizli sekme gibi temel şeyler var bir de arka planda sekme açık tutma gibi bir şey var.

Bunların dışında tarayıcıda neredeyse hiçbir şey bulunmuyor. Tarayıcıya giriş yapabilmek için bir hesap oluşturmanız gerekmekte.

Benim diyeceklerim bu kadar siz ne düşünüyorsunuz? Bana göre cidden çok kötü olmuş fakat sade tasarım sevenler için güzel bir alternatif olabilir. Ama özellik bakımından cidden çok yoksun ve stabilitesi çok düşük.

Ama bunlar ileride geliştirilmeyeceği anlamına gelmez. Bence başlangıç olarak temel özelliklerden yoksun olması kötü olmuş, kötü bir izlenim yaratabilir. Umarım ileride daha da geliştirilir. Fakat o zamana kadar ben de kendime uygun tarayıcı ile yoluma devam edeceğim...

Son düzenleyen: Moderatör:
Ben de bu tarayıcıya ilgiliyim ve Windows 10 desteği yok mu? Ne kadar da enteresan. Ağır olmasını bir nevi kabul edebilirim, asıl amaçları OS tarzında browser inşa etmek ama Windows 10'u sanırım gelecek planlarına göre eski kalacağından dahil etmemişler. Proje ne kadar büyür bilemiyorum ama Windows 10'u almamaları biraz işin rengini belli ediyor, büyük olacak gibi.

Bana gönderdikleri site yukarıda. E-posta'dan da indiriliyor ama buradan da indirme yeri varmış. Deneyebilirsiniz galiba.

1706708079052.png

İndirme bağlantısını paylaşmayın diyormuş da önemli değil, site koruması yok galiba zaten :D

Yeni konular

Geri
Yukarı