ARÇELİK A40-LB-8376 LCD Televizyon hakkında yorumlarınız

Eğer yanlış görmüyorsam 400 Hz ki bu da iyi bir değer.

Evet 400 HZ ayrıca 3d si çok başarılı buldum hatta şaşırdım diyebilirim. Tek sevmediğim yönleri çervesi daha ince olabilirdi. Ayrıca kendi hd uydu alıcısı var tek kumanda filan kullanıyoruz.

Ama kanal geçişleri bana biraz yavaş geldi. 4 adet HDMI girişi var, 1 tanesi panel'in yan tarafında ve ben onu kulanamıyorum çünkü HDMI kablasu panele sürtüyor ve yuvaya oturmuyor.

Benim kablom mu büyük yoksa bilemedim. Acaba güncellemelerle filan uydu alıcısı'nın kanal geçme hıızını ykseltebilir miyiz? Böyle bir şey mümkün mü? :)

TV'yi ben de kullanıyorum ve kurcalamaya çok vaktim oldu açıkçası. Hz değeri gayet iyi fakat RT(Response Time) yani ekranın tepki süresi biraz yüksek bir değer sanırsam. Bu değer hakkında bir bilgiye ulaşamadım fakat izlenimlerime göre, bilgisayarı bir HDMI kablosu ile TV'ye bağladığımızda fare imlecini hareket ettirdiğiniz zaman tepki süresinin önemini hissedebiliyorsunuz. Sanki imleç, siz hareket ettirdikten sonra o hareket ediyormuş hissi veriyor ki öyle zaten. Oyun içinde de aynı. Crysis tarzı bir oyun oynadığınız zaman düşmanı hedef almakta gerçekten ciddi anlamda zorlanıyorsunuz. Bu olayın acaba doğrudan tepki hızı ile mi alakası var yoksa farklı bir durum mu ?( Kablo ile bilgisayarı başka bir TV'de test ettim, sonuç gayet başarılı.)

Uyarı! Bu konu 11 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı