Çözüldü Arch Linux herhangi bir şey indirilmiyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

eth

Hectopat
Makaleler
2
Arch + Xfce kurdum fakat hiçbir şey indiremiyorum. Aldığım hata:

IMG20210826101614.jpg

Çözüm
Sanırım networkmanager paketini kurmamışsınız. Bunu teyit etmek için pacman -Qs networkmanager yazın, bu komut yüklü uygulamalar içerisinde networkmanager'i arayacaktır.

Bu sitede bir arkadaş sorunu bu şekilde çözmüş. Benim ilk aklıma gelen yöntem ise elinizdeki USB ile sistemi başlattıktan sonra chroot ile yüklü sisteme giriş yapıp ardından networkmanager paketini kurmanız. Her ikisini de deneyebilirsiniz.
@dakovey siz söyleyince şimdi aklıma geldi. systemctl enable NetworkManager.service komutu hata vermişti kurarken. Açınca halletmeye çalışırım dedim de onu unuttum. Sorunum ondan sanırım.

Sanırım networkmanager paketini kurmamışsınız. Bunu teyit etmek için pacman -Qs networkmanager yazın, bu komut yüklü uygulamalar içerisinde networkmanager'i arayacaktır.

Bu sitede bir arkadaş sorunu bu şekilde çözmüş. Benim ilk aklıma gelen yöntem ise elinizdeki USB ile sistemi başlattıktan sonra chroot ile yüklü sisteme giriş yapıp ardından networkmanager paketini kurmanız. Her ikisini de deneyebilirsiniz.

Çözüm

Yeni konular

Geri
Yukarı