Arch Linux internet yok

Estetikci

Hectopat
Arch Linux kurdum, videodan bakarak. Internete gireceğim. Uygulama seç diyor ama uygulama yok. USB takıyorum, PC'ye gözükmüyor. Ne yapmalıyım?

Son düzenleyen: Moderatör:
Arch ilk geçenlere önerilen bir dağıtım değil, tanışık olmanız gerekiyor bazı şeyleri kendi başınıza halledebilmeniz için. Sanırsam güvenlik duvarı bile olmadan geliyordu.

Linux Mint gibi bilinen bir dağıtımla başlamanızı öneririm. İhtiyacınız olan çoğu program kurulu gelmektedir.

İlk kez bir GNU/Linux sürümü deniyorsanız daha kullanıcı dostu bir sürümle başlamak iyidir. İlle Arc temelli sürüm istiyorsanız Manjaro var, veya Debian temelli MX, olmadı Ubuntu temelli Mint güzeldir.

Arch Linux kurdum, videodan bakarak. Internete gireceğim. Uygulama seç diyor ama uygulama yok. USB takıyorum, PC'ye gözükmüyor. Ne yapmalıyım?
Ağ yöneticisi kurmasını unutmuşsunuz. Eğer kablolu bağlantı kullanıyorsanız dhcpcd servisini yükleyip aktive ediniz. Eğer kablosuz bağlantı kullanıyorsanız NetworkManager ya da netctl gibi ağ yöneticisi yükleyip wifi ağlarına bağlanabilirsiniz. Ayrıntılı bilgi almak istiyorsanız:

Ağ yöneticisi kurmasını unutmuşsunuz. Eğer kablolu bağlantı kullanıyorsanız dhcpcd servisini yükleyip aktive ediniz. Eğer kablosuz bağlantı kullanıyorsanız networkmanager ya da netctl gibi ağ yöneticisi yükleyip Wi-Fi ağlarına bağlanabilirsiniz. Ayrıntılı bilgi almak istiyorsanız:

Çok geç, Win 10 kurdum manjora yükleyeceğim yine de sağ ol. Manjora ile sorular sorabilirim baska iletişim platformunuz var mi?

Yeni konular

Geri
Yukarı