Arch Linux ISO dosyası sabit diskteki küçük bir bölüme nasıl yazdırılabilir?

Kerem.Arslan

Kilopat
Makaleler
2
Daha fazla  
Merhabalar, Arch Linux kurulumunu gerçekleştireceğim ama maalesef bir USB bellek bulamıyorum. Aklıma diskimde küçük bir Partition oluşturup ISO dosyasını ona yakmak geldi ama nasıl yapacağım, yapabilir miyim, mümkün mü, gibi sorular aklıma geldi. Bunu yapmak mümkün mü?

Windows isletim sistemindeki gibi USB olmadan format atmak istiyorsunuz değil mi? Eğer öyleyse GNU/Linux'ta öyle olmuyor sanırım. Dosya sistemi farklılıklarından dolayı. Tabii ki %100 emin değilim. Böyle hatırlıyorum.
Hocam amacım ISO dosyasını küçük bir partition'a yakıp bıraktığım boş alana dual boot olarak Arch Linux kurmaktı. Ama az önce çekmecemde bir USB bellek buldum :D. Yine de eğer bir yöntemini bilen varsa anlatabilir burada belki gelecekte işine yarayacaklar olur.

Hocam amacım ISO dosyasını küçük bir partition'a yakıp bıraktığım boş alana dual boot olarak Arch Linux kurmaktı. Ama az önce çekmecemde bir USB bellek buldum :D. Yine de eğer bir yöntemini bilen varsa anlatabilir burada belki gelecekte işine yarayacaklar olur.
Bir araştırmam gerek. Dediğim gibi olmadığını hatırlıyorum. Siz yine USB kullanın ama.

Ekran Görüntüsü 2021-11-14 21-36-22.png

Diskler uygulamasında dişlilere tıkla bölüm kalıbını geri yükleyi seç ISO'yu seç minimum 4 GB boyutlu bölüme yapabilirsin.

Geri
Yukarı