Arch Linux'ta CS:GO açılmıyor

DDLAO

Hectopat
Makaleler
3
Yer
Şehinşah Konseri
Daha fazla  
Hocalarım merhaba. Arch Linux'a CS:GO indirdim. Girerken env DRI_PRIME=1 steam steam://rungameid/123456 komutunu girdim, ilk girişte o komutla girdiğim içindi sanırım 'yapılandırma yapılamaz' gibi bir hata verdi. Daha sonra normal olarak açtım, bu sefer de açıldı, siyah ekranda takıldı ve hiçbir şey karşıma çıkmadan oyun çöktü.

Sonra dosya bütünlüğünü doğrulayıp tekrar denedim, yine aynı şey oldu. Sonra ekran kartı ile ilgili bir şey mi diye başka bir oyunda denedim bu komutu, bir sorun çıkmadı. Fakat onda ilk önce direkt oyuna girdim, o komutu girmedim. Daha sonra acaba ilk başta komutu girdiğim için mi oldu diyerekten yeni bir oyun yükledim ve daha önce açmadan direkt o komutu kullanarak oyuna girdim, sorun çıkmadı. Sizce ne yapmalıyım? Oyunu silip geri yüklemem çözer mi?

Left For Dead Wine'sız açılmıyor, sadece Windows ve Mac için.
Peki bildiğiniz Wine'sız çalışan bir oyun var mı?

Edit: Wine'ın anlamını daha yeni anladım, hemen bakıyorum.

Hocalarım Arma: Cold War Assault Mac/Linux da mı Wine'lı çalışıyor? Mac OS da olsa sorun olur mu?

Wine, doğrudan Linux'u desteklemeyen uygulamaları açmanızı sağlayan bir uygulama. Örneğin Microsoft Office programlarını Wine ile açabilirsiniz. Aynı şekilde doğrudan desteklemeyen oyunları da.
Peki ben direkt Steam'den indirdim oyunu, Linux destekliyordu. Wine'sız çalışmış mı oluyor bu şekilde yani? O zaman @433815 hocam, Wine'sız çalışan oyunlarda sorun olmuyor. Sadece CS:GO'da sorun var.

Geri
Yukarı