Arch tabanlı Linux sistemleri zor mu?

Fotoğraf nasıl paylaşılır burada? Göremedim.
1616093523430.png

Dilini bilene Gentoo da kolay. Sanildigi kadar zor degil.

Simdiye kadar Debian ve Arch disinda coken sistem gormedim.
Neden kullanilmasin? Bence gayet sik dagitim.
Neden vazgecilsin? Begenen varsa, kullanir.
Problem ise sistemden sisteme degisebiliyor.
Sen her dağıtımı çökertiyorsun, bütün suç senin. 🤣

Öğrenmekten kasıt, 1-2 komutsa bilemiyorum. Ki zaten muhtemelen kuran çoğu kişi o komutun ne yaptığı üzerine kafa yormuyordur.
Sadece 1-2 komut yok, rahat 10 komut kullanmışımdır Arch kurarken. Ayrıca partitionlamayı, hangi partitionun ne işe yaradığını da öğreniyorsun.
Dilini bilene Gentoo da kolay. Sanildigi kadar zor degil.

Simdiye kadar Debian ve Arch disinda coken sistem gormedim.
Neden kullanilmasin? Bence gayet sik dagitim.
Neden vazgecilsin? Begenen varsa, kullanir.
Problem ise sistemden sisteme degisebiliyor.
Hocam hiç gentoo kurdunuz mu? Merak ettim de.

Sadece 1-2 komut yok, rahat 10 komut kullanmışımdır Arch kurarken. Ayrıca partitionlamayı, hangi partitionun ne işe yaradığını da öğreniyorsun.
10 komut gerçekten çokmuş, neyse daha fazla tartışmayacağım bu konuyu.

Hocam hiç gentoo kurdunuz mu? Merak ettim de.
Gentoo'nun kurulumu zor değil. Onun yerine ben söyleyeyim.

@Bilişsel Hack Chris Tech Titus bu konuda video bile yaptı. Aklımda kaldığı kadarıyla verdiği tavsiyeler şunlar;
Arch'ın çökmemesi için;
1- Sık sık update etmeyin.
2- Timeshift kullanın.
3- LTS kernel kullanın.
Bu arada çok az güncellerseniz de çökebilir mesela 1 ay hiç güncellemediniz, çökebiliyormuş.

Evet hocam. LTS kernel kullanmamıştım, nvidia sürücülerimi yükledim, yeniden başlatıyorum ve ne göreyim, daha giremedim. Siyah ekranda kaldı, ilerlemedi. Direk çöktü. Daha yolun başındaydık yahu. Bende uğraşmadım, Manjaro kurdum.

Evet hocam. LTS kernel kullanmamıştım, nvidia sürücülerimi yükledim, yeniden başlatıyorum ve ne göreyim, daha giremedim. Siyah ekranda kaldı, ilerlemedi. Direk çöktü. Daha yolun başındaydık yahu. Bende uğraşmadım, Manjaro kurdum.
Void denedin mi hiç? Arch'a göre 1-2 tık daha zor diye düşünüyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı