Arctic Liquid Freezer 240mm nasıldır?

BiginjapaN

Hectopat
Daha fazla  
Selamlar, Amazon'dan 80 euro civarına bu sıvı soğutma sistemini almayı düşünüyorum.
Alırsam eğer pişman olur muyum sizce? Yoksa hava soğutma için kaliteli fanlar almak daha mı iyi olur?
Pompanın bozulması ya da sıvı damlatma gibi şeylerle ilerde karşılaşır mıyım?
Anakartıma ve işlemcime bi zarar vermesini istemem açıkçası.
Yardımlarınızı bekliyorum, teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Dostum bence hiç riske atma doğru düzgün bir havalı sistem rahatça işini görür.

Kapalı sıvı sooğutmalarda yıllarca arıza çıkarmadan kullanma imkanı sunuluyor yalnız hepsi kul yapımı alıdığınız her teknoloji ürününde ne marka olursa olsun sıkıntı olabilir. Normal ürünü uzun yıllarca kullanırsınız ama.

Arctic gayet iyi bir markadır, pişman olacağınızı sanmıyorum. Yalnız elinizde iyi bir Heatsink var ise ona kaliteli fan alıp da kullanabilirsiniz. Static Pressure fan almanızı öneririm tabii soğutucu için.

Hocam güzel soğutucudur. Arctic markasının 120 mm'liğini kullandım. Gayet iyi. Sadece fanları biraz da olsa gürültülü(bana göre). Eğer bütçen var ise, Corsair Airflow statik basınçlı fan almanı tavsiye ederim.

Hocam güzel soğutucudur. Arctic markasının 120 mm'liğini kullandım. Gayet iyi. Sadece fanları biraz da olsa gürültülü(bana göre). Eğer bütçen var ise, Corsair Airflow statik basınçlı fan almanı tavsiye ederim.

Dediğiniz gibi üzerindeki fanlar değiştirilebilir ve daha sessiz bir kasa elde edilebilir.

Kapalı sıvı sooğutmalarda yıllarca arıza çıkarmadan kullanma imkanı sunuluyor yalnız hepsi kul yapımı alıdığınız her teknoloji ürününde ne marka olursa olsun sıkıntı olabilir. Normal ürünü uzun yıllarca kullanırsınız ama.

Arctic gayet iyi bir markadır, pişman olacağınızı sanmıyorum. Yalnız elinizde iyi bir Heatsink var ise ona kaliteli fan alıp da kullanabilirsiniz. Static Pressure fan almanızı öneririm tabii soğutucu için.

Hocam heatsink dediğiniz nedir ?

Soğutucunun metal bölümü. Fanı taktığımız yer. İyi ise fan alınıp kullanılabilir.

Aslında benim sorunum şu; Hyper 212 evo kullanıyorum ve almadan öncede baya araştırmıştım. Normalde yük altındayken 50 derece oluyor cpu ama yan kapağı kapatınca ısı çok daha fazla artıyor. Bende bu sorunu sıvı soğutma ile çözme yoluna gitmeyi düşündüm.

Aslında benim sorunum şu; Hyper 212 evo kullanıyorum ve almadan öncede baya araştırmıştım. Normalde yük altındayken 50 derece oluyor cpu ama yan kapağı kapatınca ısı çok daha fazla artıyor. Bende bu sorunu sıvı soğutma ile çözme yoluna gitmeyi düşündüm.
Sorununuz soğutucuda değil o zaman. Kasa'nın havaya ihtiyacı var. Ekran kartınız da normalin üzerinde çalışıyordur.

Sıvı soğutma sorununuzu çözer, evet. Kasa içindeki hava sıvı soğutmayı pek etlemiyor ancak kasaya fan ekleyerek ya da daha kaliteli fan alarak sorununuzu çözebilirsiniz.

Hem daha ucuz olur hem de diğer parçalar da rahatlar.

Sorununuz soğutucuda değil o zaman. Kasa'nın havaya ihtiyacı var. Ekran kartınız da normalin üzerinde çalışıyordur.

Sıvı soğutma sorununuzu çözer, evet. Kasa içindeki hava sıvı soğutmayı pek etlemiyor ancak kasaya fan ekleyerek ya da daha kaliteli fan alarak sorununuzu çözebilirsiniz.

Hem daha ucuz olur hem de diğer parçalar da rahatlar.
Teşekkür ederim cevabınız için. Peki önerebileceğiniz kaliteli rgb fanlar var mı ? Hem görsel açıdan güzel görünsün istiyorum hemde soğutma açısından rahatlasın istiyorum kasa.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı