Arctic MX-6 vs Thermalright TF7

ViperEyes77

Kilopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar, geçen hafta sistem topladım işlemci olarak R5 7500F soğutucu olarak Thermalright Phantom spirit SE aldım macun olarak da elimde olan MX-6'yı kullandım soğutucunun içinden de TF7 macun çıktı, 2016'dan beri termal macun değiştiriyorum hep yayma taktiğiyle sürdüm macunu ama okuduğum ve izlediklerime göre X olarak sürmek daha iyi performans veriyormuş şu anki sıcaklıklarım, boşta 39 derece, PUBG 50, Cinebench R23 multicore 73 derece, M.2 SSD'yi çıkarmak için soğutucuyu 1 kere çıkartıp macuna dokunmadan tekrar takmıştım bu soğutmayı engeller mi ve TF7 sürmeli miyim sizce?

Gerek yok, macunun amacı soğutmak zaten ve olmaması gerektiği gibide sürsen daha kötü bir macunda sürsen işlevini yerine getirdiği sürece sıkıntı değil. ayrıca öyle birşey yok, x veya nokta şeklinde sürmen, her tarafa spatula yardımı ile eşit şekilde sürmenden daha kötü performans verir çünkü nokta veya x şeklinde sürersen tüm işlemci yüzeyine temas etmez.

MX-6 iyidir kalsın. Ben TF7 yerine mecburiyetten MX4 sürdüm yani adamlar öyle kalın macun yapmışlar ki yayılmıyor bile.
Daha iyi hocam, pump out yapmaz.

MX-6 iyidir kalsın. Ben TF7 yerine mecburiyetten MX-4 sürdüm yani adamlar öyle kalın macun yapmışlar ki yayılmıyor bile. Uygulayabilene helal olsun.

M.2 SSD'yi sökmek için kaldırdığımda MX-6 pump out yapmıştı ortaya çok az bir şey daha sıktım.

Çok hamur gibi TF7 de. Bana gelen mi sorunluydu bilmiyorum ama oyun hamurundan hallice macun çıktı ısıyı nasıl transfer ediyor çözemedim.
Evet hamur gibi, ben hiç yaymaya uğraşmadan ortaya nokta koyup kapattım.
Sonuç başarılı, MX-6'dan daha mı iyi derseniz değil.

Evet hamur gibi, ben hiç yaymaya uğraşmadan ortaya nokta koyup kapattım.
Sonuç başarılı, MX-6'dan daha mı iyi derseniz değil.

O zaman MX-6'dan devam, TF7'yi kağıda sürüp bir bakayım merak ettim şimdi.
Teknik verilerde TF7 daha iyi gösteriyor onu anlamadım.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
evet videoda görüldüğü gibi oyun hamuru gibi, olumlumu olumsuzmu bilemedim ama.

M.2 SSD'yi sökmek için kaldırdığımda MX-6 pump out yapmıştı ortaya çok az bir şey daha sıktım.

Keşke sıkmasaymışsın, bak sana önerim macun sürerken önce işlemci yüzeyini IPA, kolonya veya ıslak mendille sil temiz olsun, kurudukdan sonra ortaya birazcık sık ve spatula gibi bir şey ile yay, çarpı veya nokta şeklinde yaparsan tüm yüzeye yayılmaz. Dediğim gibi 4 yüzeye doğru yay ama kenarlara kadar yayma birazcık boşluk bırak çünkü öyle yaparsan pump out yapma ihtimali var. Görseldeki gibi sür, kenarlara birazcık boşluk bırak termal macun tabakası çok ince olmasın, emin ol en iyi sonucu bu şekilde alacaksın.

1713899053928.png

Keşke sıkmasaymışsın, bak sana önerim macun sürerken önce işlemci yüzeyini IPA, kolonya veya ıslak mendille sil temiz olsun, kurudukdan sonra ortaya birazcık sık ve spatula gibi bir şey ile yay, çarpı veya nokta şeklinde yaparsan tüm yüzeye yayılmaz. Dediğim gibi 4 yüzeye doğru yay ama kenarlara kadar yayma birazcık boşluk bırak çünkü öyle yaparsan pump out yapma ihtimali var. Görseldeki gibi sür, kenarlara birazcık boşluk bırak termal macun tabakası çok ince olmasın, emin ol en iyi sonucu bu şekilde alacaksın.

Eki Görüntüle 2177064

Yukarıdada belirtmiştim zaten spatula ile yayarak sürüyorum 2016'dan beri.

Yeni konular

Geri
Yukarı