Arduino Nano ile yapılan proje UNO ile yapılabilir mi?

Alperİrfanoglu

Hectopat
Daha fazla  
Yapmak istediğim proje internette gesture car Control olarak geçiyor.
Yani eldiven ile kontrol edilen Arduino araba.
Eldiven kısmı için Arduino Nano gerektiriyor fakat Arduino nanomda sıkıntı var ve projeyi yetiştirmem gerek okulum için.
UNO ile nano arasında sadece boyut farkı olduğunu duydum ikisinde de aynı kodlar çalıştırılabiliyor falan filan diye bazı bilgiler edindim.
Doğru mudur bu bilgiler doğruysa projem için kullanabilir miyim?

Yapmak istediğim proje internette gesture car Control olarak geçiyor.
Yani eldiven ile kontrol edilen Arduino araba.
Eldiven kısmı için Arduino Nano gerektiriyor fakat Arduino nanomda sıkıntı var ve projeyi yetiştirmem gerek okulum için.
UNO ile nano arasında sadece boyut farkı olduğunu duydum ikisinde de aynı kodlar çalıştırılabiliyor falan filan diye bazı bilgiler edindim.
Doğru mudur bu bilgiler doğruysa projem için kullanabilir miyim?

Karışık görünebilir ama kullanabilirsiniz.

Evet doğru, kullanabilirsiniz. Aralarında tek fark Arduino NANO'nun UNO'dan 2 adet fazla analog pini var.

Başka sorunuz varsa sorun üstteki arkadaşla beraber cevaplarız.

Evet kullanabilirsiniz. Pin şemaları neredeyse aynı. Bana bir çok durumda nano kullanmak daha kolay geliyor. Genelde projelerimi yaparken Nano için delikli plaket kullanarak hazırladığım shieldları kullanarak yaparım. Nano hem daha küçük boyutlu hemde kendi yaptığım shieldları pcbway'den ürettiriyorum internetten shield almaya göre daha ucuza geliyor ve de kendime göre tasarladığımdan daha kullanışlı buluyorum.

Geri
Yukarı