Arduino nasıl başlanır?

FelliX

Hectopat
Makaleler
2
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Arkadaşlar merhaba. Arduino merakım var ama nasıl başlayacağımı bilmiyorum. Nasıl başlayabilirim? Bir de izleyerek öğrenebileceğim bir yer var mı?

Youtubeden izleyebilirsin.Bir proje yaparak başlamak bence en iyisi.Ben kodlama kısmını seviyorum ama devre ve daha çok elektrik ağarlıklı kısmını sevmiyorum(direnç,kablolama vb.).

Arkadaşlar merhaba. Arduino merakım var ama nasıl başlayacağımı bilmiyorum. Nasıl başlayabilirim? Bir de izleyerek öğrenebileceğim bir yer var mı?

YouTube robo90 Arduino kursunu tavsiye ediyorum. Sadece o kursu bitirerek benim yaptığım gibi projeler yapabilirsiniz.
Sadece her dersi iyi dinleyin ve açıklama kısmındaki alıştırmaları da yapın.

YouTube robo90 Arduino kursunu tavsiye ediyorum. Sadece o kursu bitirerek benim yaptığım gibi projeler yapabilirsiniz.
Sadece her dersi iyi dinleyin ve açıklama kısmındaki alıştırmaları da yapın.
Hocam ne almam gerekiyor malzeme olarak?

YouTube'dan izleyebilirsin. Bir proje yaparak başlamak bence en iyisi. Ben kodlama kısmını seviyorum ama devre ve daha çok elektrik ağarlıklı kısmını sevmiyorum(direnç, kablolama vb.).

Teşekkür ederim hocam.

Hocam ne almam gerekiyor malzeme olarak?

Teşekkür ederim hocam.

İlk birkaç video için sadece Arduino ve kablosu yeterli. Sonraları için buton, LED gibi daha basit elemanlar gerekecek.

Tavsiyem 300-400 TL'lik içinde muhakkak büyük breadbord, direnç, LED, buton, buzzer gibi temel elemanların olduğu bir set almanız. Ama dediğim gibi ilk birkaç video için sadece Arduino ve kablosu yeterli.

Zaten yanlış hatırlamıyorsam söylüyordu malzemeleri.

İlk birkaç video için sadece Arduino ve kablosu yeterli. Sonraları için buton, LED gibi daha basit elemanlar gerekecek.

Tavsiyem 300-400 TL'lik içinde muhakkak büyük breadbord, direnç, LED, buton, buzzer gibi temel elemanların olduğu bir set almanız. Ama dediğim gibi ilk birkaç video için sadece Arduino ve kablosu yeterli.

Zaten yanlış hatırlamıyorsam söylüyordu malzemeleri.
Set olarak öneriniz var mı peki hocam? Kusura bakmayın yoruyorum sizide.

Yeni konular

Geri
Yukarı