Arduino UNO set parçaları nereden alınmalı?

LordOfTurk

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar ben bilgisayar programcılığı okuyorum 2. dönem Arduino dersi göreceğiz ve hoca bize almamız gereken malzeme listesini verdi fakat nereden alacağımı şaşırdım, şaşırmamız sebebi siteler arasındaki fiyat farkı çok fazla olabiliyor ayrıca en azından listedeki malzemelerin %70-80'ini aynı yerde alıp ayrı ayrı kargo ile uğraşmak istemiyorum bundan dolayı size danışamaya karar verdim. Bu arada sebepler arasında çoğu yerde nedense bir anda stokların tükenmiş olması da var. :D

1 adet Arduino UNO R3 kart.
10 adet 10k direnç.
10 adet 1K direnç.
40 adet erkek erkek jumper kablo
40 adet erkek dişi jumper kablo.
40 adet dişi dişi jumper kablo.
1 adet orta boy breadboard.
10 adet yeşil, mavi, sari, beyaz led
10 adet 220 ohm direnç.
2 adet buzzer.
2 adet 4x10k potansiyometre.
1 adet 9G servo motor.
2 adet L293D motor sürücü.
2 adet ultrasonik HC-SR04
2 adet LM35 sensör.
2 adet motor+dişli (tekerlekli)
2 adet buton (arduinouno butonu)
1 adet 9V pil başlıkı ve 9V pil.
4 adet cny70.
2 adet fotoğraf dreinç ldr.
1 adet robot gövdesi.
1 adet sarhoş tekerlek.
1 adet LCD 1602 monitör.
1 adet 4'lü aa pil yuvası.
4 adet aa pil.

Direnc net var hocam ucuza getirmek isterseniz 2.el toplayın robolinkde iyidir.

Aslında üst sınıflarda satıyor ama elektronik malzeme ve hassas malzemeler bunlar sonuçta bundan dolayı 2. ele çok sıcak bakmıyorum.

direnc.net ve robotistan önerebilirim. İkisini de kullandım ben sorunsuz alışverişlerim oldu.

Robotistana bakmıştımda çok pahalı gelmişti faiyatları diğer sitelere göre direncnete bakacağım teşekkür.

Bu siteye bakabilirsiniz ben 3S bir batarya sipariş etmiştim hızlı geldi fiyatları da normal.

Aslında hocada bu siteyi söyledi ama nedense adamlar çoğu ürünün stoklarını bir anda tüketmiş. :D

Şu siteyi tavsiye ederim;

www.robo90.com

Teşekkürler buraya da bakacağım.

Aslında üst sınıflarda satıyor ama elektronik malzeme ve hassas malzemeler bunlar sonuçta bundan dolayı 2. ele çok sıcak bakmıyorum.

Robotistana bakmıştımda çok pahalı gelmişti faiyatları diğer sitelere göre direncnete bakacağım teşekkür.

Aslında hocada bu siteyi söyledi ama nedense adamlar çoğu ürünün stoklarını bir anda tüketmiş. :D

Teşekkürler buraya da bakacağım.
Hocam pekde hassas değil aslında 😃 regülator kısmını yaktğım arduino kartını kolayca tamir ettim içine basit bir blink sketchi yükleyerek deneyebilirsiniz çalışıp çalışmadığını bide servoları kontrol edin 2.el alırsanız çarklar hasar görmüş olabilir

Hocam pek de hassas değil aslında 😃 regülator kısmını yaktğım Arduino kartını kolayca tamir ettim içine basit bir blink sketchi yükleyerek deneyebilirsiniz çalışıp çalışmadığını bir de servoları kontrol edin 2.el alırsanız çarklar hasar görmüş olabilir.

Eğer fiyat çok yüksek çıkmazsa sıfır düşünüyorum ne olur ne olmaz diye 2. el olayı pek hoşuma gitmiyor benim. :D üst sınıflar dediğim gibi satalım diyor ama 800-1000TL fiyat çekiyorlar internette zaten o fiyat civarlarına toplayabiliyorum gibi ama nereden alsam onu bilemiyorum işte çünkü internette bir sürü site mevcut.

Şu siteyi tavsiye ederim;

www.robo90.com

Siteyi kontrol ettim diğer sitelerde ortalama her parçayı bulamamışta olsam 800TL falan fiyat çıkarken burada 500TL civarlarında çıktı yine de araştırmaya devam edeyim.

Eğer fiyat çok yüksek çıkmazsa sıfır düşünüyorum ne olur ne olmaz diye 2. el olayı pek hoşuma gitmiyor benim. :D üst sınıflar dediğim gibi satalım diyor ama 800-1000TL fiyat çekiyorlar internette zaten o fiyat civarlarına toplayabiliyorum gibi ama nereden alsam onu bilemiyorum işte çünkü internette bir sürü site mevcut.

Siteyi kontrol ettim diğer sitelerde ortalama her parçayı bulamamışta olsam 800TL falan fiyat çıkarken burada 500TL civarlarında çıktı yine de araştırmaya devam edeyim.
Hocam robo90nı bende öneriyorum kaliteli bir şirkettir.

Yeni konular

Geri
Yukarı