Arduino UNO vs Mega

Furkaninkosesi

Kilopat
Makaleler
1
Yer
Mersin
Daha fazla  
Bundan önce açtığım konuda bahsettiğim gibi Arduino uno kartımı 12V'luk bir gerilimle yakmış bulunmaktayım.
Arduino işlerine meraklıyım ve her gün kendimi geliştiriyorum.
İnternette Arduino Mega kartını gördüm klon olarak alacağım, bu kartta çok fazla analog ve PWM pini var.
Kodlama veya kütüphane olarak bir sıkıntı yaratır mı?
Uno gibi kullanabilir miyim?

Son düzenleyen: Moderatör:
mega, uno dan her türlü daha iyidir ama kullanabileceekmisin. Yani 50'den fazla digital pini var. Eger mega alip 6 7 tane pin kullanirsan gereksiz. Öyle düsün. Yoksa kodlama acisinda hicbir fark yok.

UNO başlangıç için yeterlidir.

mega, uno dan her türlü daha iyidir ama kullanabileceekmisin. Yani 50'den fazla digital pini var. Eger mega alip 6 7 tane pin kullanirsan gereksiz. Öyle düsün. Yoksa kodlama acisinda hicbir fark yok.

Teşekkürler, UNO gayet yeterli ama arasında pek bir fiyat farkı yok mega almam daha mantıklı olacak diye düşünüyorum.

Hafıza kapasitesi daha fazla ayrıca
Daha önce hafızayı dolduran programlar çok görmedim, bunlar çok komplike programlar. Tavsiyem UNO çünkü piyasadaki uygulamalar çoğunlukla UNO ile yapılmış. Ama mega daha iyi? bu karar tamamen sizin amacınıza bağlı. Açıp Youtube'deki uygulamaları yapacaksanız UNO yeterlidir.

Daha önce hafızayı dolduran programlar çok görmedim, bunlar çok komplike programlar. Tavsiyem UNO çünkü piyasadaki uygulamalar çoğunlukla UNO ile yapılmış. Ama mega daha iyi? bu karar tamamen sizin amacınıza bağlı. Açıp Youtube'deki uygulamaları yapacaksanız UNO yeterlidir.
Ya tabii ki bu durumda UNO yeterli. Ancak pek fark yoksa ben olsam Mega alırdım.

O halde Mega alın. Hafıza kapasitesi daha fazla ayrıca.

Daha önce hafızayı dolduran programlar çok görmedim, bunlar çok komplike programlar. Tavsiyem UNO çünkü piyasadaki uygulamalar çoğunlukla UNO ile yapılmış. Ama mega daha iyi? Bu karar tamamen sizin amacınıza bağlı. Açıp Youtube'deki uygulamaları yapacaksanız UNO yeterlidir.

O hafıza dolması çok zor zaten ama proje gelir on bin satırlık bir kod olur o zaman fark olur işte :)

Youtube'deki uygulamaları yapmıyorum, arduino yazılımı söktüm artık daha çok daha çok evimde kullanabileceğim şekilde sensörler ile akıllı sistemler kuruyorum.
Anlayamadığım nokta piyasada UNO ile yapılan uygulamaların aynısını Mega ile yapabilecek miyim? Kütüphane olarak sorun çıkarır mı?

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı