Arduino'ya Bluetooth adaptörü bağlanmıyor

ceyhun45

Hectopat
Yer
Libya
Daha fazla  
Arduino'da Bluetooth adaptörü ile alakalı bir sorun yaşıyorum. Ne zaman 0. ve 1. girişleri bağlasam resimdeki hatayı alıyorum. İnternette aradığımda 1 ve 0. girişleri.
Çıkarın diyor. Ama Bluetooth adaptörü bu girişler olmadan çalışamaz. İnternette adamakıllı bir çözüm bulamadım. Saatlerdir bununla uğraşıyorum.

1715530550439.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Hocam şöyle kodu yazarken seri port çipseti tx = 1 RX = 0 olduğu için aslında kodu 1 ve 0 portundan yüklüyorsunuz o yüzden kodu yüklerken Bluetooth aygıtını çıkarıp upload tamamlanınca geri takmanız lazım.
Ama illaki öyle kullanacağım diyorsanız Bluetooth aygıtını 2 ve 3 pinine takıp kodun başına eklerseniz

C++:
#include <SoftwareSerial.h>

SoftwareSerial bluetooth(2, 3); // RX, TX

Hızından ödün vererek hem kod yüklenebilir ve Bluetooth çalışır.

Arduino'da Bluetooth adaptörü ile alakalı bir sorun yaşıyorum. Ne zaman 0. ve 1. girişleri bağlasam resimdeki hatayı alıyorum. İnternette aradığımda 1 ve 0. girişleri.
Çıkarın diyor. Ama Bluetooth adaptörü bu girişler olmadan çalışamaz. İnternette adamakıllı bir çözüm bulamadım. Saatlerdir bununla uğraşıyorum.

Eki Görüntüle 2193986

Avrdude hatası yüzünden yeni Arduino almıştım normal kod yüklerkende aynı hata var mı?

Avrdude hatası yüzünden yeni Arduino almıştım normal kod yüklerkende aynı hata var
Hayır, sadece Bluetooth için 0 ve 1'i bağladığımda alıyorum.

Hocam şöyle kodu yazarken seri port çipseti tx = 1 RX = 0 olduğu için aslında kodu 1 ve 0 portundan yüklüyorsunuz o yüzden kodu yüklerken Bluetooth aygıtını çıkarıp upload tamamlanınca geri takmanız lazım.
Ama illaki öyle kullanacağım diyorsanız Bluetooth aygıtını 2 ve 3 pinine takıp kodun başına eklerseniz

C++:

Deniyorum hocam.

C++:

Geç oldu ama çalıştı hocam çok teşekkürler.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı