Arkadaşım Amerika'da oyuncu olmak istiyor

P4L

Picopat
Daha fazla  
Arkadaşım dil bölümü seçip dil üzerinden lise diploması alacağım diyor. Ve sonra oyunculuk eğitimi alıp oyuncu olacağım diyor. Eğitimi alıp seçmelere katılıyormuşuz. Red yersen de başka bir projeye bakıyorsun dedi yine oyunculuk içinden. Yıllarımı verip yapamadıysam kendi açımdan seslendirmen olmayı falan denerim, çünkü seslendirmenliği de oyuncular yapıyor dedi. Yani hiçbir şey olamazsam diye ben zaten lise diplomasını alayım diyorum dil üzerinden dedi. Ben de dil seçme tarafındayım fakat şu an hangi mesleği yapacağım konusunda kararsızım. Arkadaşım gibi bir yol izlemek nasıl olur? Sizce bu dediklerinin elde tutulur noktası var mı? Ben bu ve bunun gibi konulara olumsuz bakmıyorum fakat içimde kuşku da var kendim de bu şekilde yol izleyebileceğim açısından.

Son düzenleyen: Moderatör:
Hocam affedin ama aklıma direkt Instagram'daki komik videolar geldi. "moruk üniversite falan yalan. Bak geliyosun Amerika'ya 1 ay çalışıyorsun, alıyorsun Mercedes'i rahatsın". O kadar kolay olsaydı şu ana kadar yüzbinlerce kişi yapardı. Herkes yurt dışına gidip kolay para kazanma derdinde.

Hocam affedin ama aklıma direkt Instagram'daki komik videolar geldi. "moruk üniversite falan yalan. Bak geliyosun Amerika'ya 1 ay çalışıyorsun, alıyorsun Mercedes'i rahatsın". O kadar kolay olsaydı şu ana kadar yüzbinlerce kişi yapardı. Herkes yurt dışına gidip kolay para kazanma derdinde.
Hocam bu arada 10. Sınıfım ve seneye alan seçeceğiz. sizce ne yapmalıyım? İngilizceye diğer derslere oranla daha yatkın sayılırım. Ama konu gelecek olunca kararsız kalıyorum. Önce bir meslek hedefim olmalı evet. Fakat sizce atıyorum mesleğim avukatlık vs. Bunun için sayısal alan mı seçmeliyim yoksa dil seçip ben rahat edeyim sonrasında matematiğe, fiziğe, sayısala çalışırım sınavına da girerim kafasında mı olmalıyım? Veya ne gibi birşey yapmalıyım bunların haricinde? Yardımcı olur musunuz?

Dunya'da milyonlarca rakibi var arkadisinin ve cogunun anadili Ingilizce yani arkadasin hayatiyla kumar oynuyor ya da hayal kuruyor. Amerika'ya meslek sahibi olunup gelinir Turkiye'den dil bolumu okuyup gelinmez.

Dil öğrenmek için dil bölümü bitirmek kadar saçma başka bir düşünce daha yok yatkınlığın varsa ve keyif alıyorsa zaten senin için öğrenmek zor olmayacak. Gerçekten daha iyi bir kariyer planı kurabilirsin sevdiğin bir işe odaklanmalı ve o işte uzmanlaşmalısın. Gerçekten işinde iyi olursan yurt dışına çıkma imkanın emin ol daha yüksek olur. Ekstra olarak ekte bırakacağım haberi okumanızı tavsiye ederim. Almanya fırsat kartı

Dil öğrenmek için dil bölümü bitirmek kadar saçma başka bir düşünce daha yok yatkınlığın varsa ve keyif alıyorsa zaten senin için öğrenmek zor olmayacak. Gerçekten daha iyi bir kariyer planı kurabilirsin sevdiğin bir işe odaklanmalı ve o işte uzmanlaşmalısın. Gerçekten işinde iyi olursan yurt dışına çıkma imkanın emin ol daha yüksek olur. Ekstra olarak ekte bırakacağım haberi okumanızı tavsiye ederim. Almanya fırsat kartı
Peki hocam sizce diyelim ki seçeceğim mesleğin sınavı sayısal üzerine daha çok. Ben sayısal seven biri değilimdir çok ama meslek seçimim bunu gerektiriyorsa alan olarak 10. Sınıfta sayısal mı seçmeliyim? Yoksa yatkınlığım olan dil seçip biraz rahat edip sınavlar geldiğinde o mesleğimin sınavına son anda matematik çalışarak mı geçirip sınava gireyim?

Son düzenleme:
Hocam bu arada 10. Sınıfım ve seneye alan seçeceğiz. sizce ne yapmalıyım? İngilizceye diğer derslere oranla daha yatkın sayılırım. Ama konu gelecek olunca kararsız kalıyorum. Önce bir meslek hedefim olmalı evet. Fakat sizce atıyorum mesleğim avukatlık vs. Bunun için sayısal alan mı seçmeliyim yoksa dil seçip ben rahat edeyim sonrasında matematiğe, fiziğe, sayısala çalışırım sınavına da girerim kafasında mı olmalıyım? Veya ne gibi birşey yapmalıyım bunların haricinde? Yardımcı olur musunuz?
Kendinize uygun bir meslek belirleyin, mesela ben avukatlık istiyorum ve o da eşit ağırlık seçmek demek.

İstediğin düşündüğün mesleği araştır hocam sayısal bitirdim biraz disiplin gerektiren bir bölüm olduğunu düşünüyorum tabii ki nasip gayrete aşıktır ama iyi planlama geleceğini kurtarır. istedğin mesleğin bölümüne odaklan

Yeni konular

Geri
Yukarı