Arkadaşım dolandırıldı üstüne tehdit ediliyor

Uğraş diyeceğim ama arkadaşımın başına geleni anlatayım. Bu garibim Facebook'tan bir araba parçası buluyor. Neyse adamla konuşup adamın IBAN hesabına parayı aktarıyor. Adam bunu engelledi, benim numaram ile aradık ve konuştuk. Adam bu işi kaç kere yaptıysa o kadar sakindi ki, polise gittik ve aldığımız cevap karşısında şaşırdık. Ya uğraşmak istemedi ya da gerçekten öyle, polis IBAN'a yolladıysanız parayı bir şey yapamazsınız cunku rızanız ile yolla misiniz dedi. Sonra arkadaş uğraşmadı.

Böylelerini elime alıp bir güzel dayak manyağı yapmak istiyorum da. Ailenize söyleyin, durumu çözeceklerdir. Üstelik bu iş davaya kadar giderse, ki gideceğini pek sanmıyorum. O arkadaş öyle bir "U" dönüşü yapacaktır ki. Elinde kanıtlar da var. Madem insanları kandırıyor, siz de uğraşın kardeşim. Paranızı geri alırsınız.

Arkadaşlar, WH konuşmaları aşağıda adam tehdit ediyor kuzenim avukat diye, R7 240 kartını üstüne basa basa satıp ben bilmiyordum falan diyor. Gönderdiği kart da 2006 model GS falandı. Polise gitsek yardım ederler mi? Arkadaşımın yaşı 13-12.
Beyler adam beni dolandırdı ekran görüntülerini buraya koyuyorum.
Diyelim ki kuzeni gerçekten avukat, böyle olsa bile sen haklısın. Bir de "temsili resim" diye bir şey yok, ürün ne ise onu koymak zorunda. Ailene durumu anlatıp dava edin, davadan sonrada uzlaşmayıp şikayetçi olmanızı öneririm, cezayı yeyince belki akıllanır, böylelerine acımamak lazım. Bir de ondan sonra "kuzenim avukat" desin bakalım.

Son düzenleyen: Moderatör:
Zaten 100 TL'ye zaten R7 240 bulamazsın. Ama dava etmek en iyisi.
Para 2 kademeli olarak ödenecekti şu an 100 TL gitti gerçek R7 240 gelseydi 1 tane daha 100 TL gönderilecekti.

Arkadaşlar, WH konuşmaları aşağıda adam tehdit ediyor kuzenim avukat diye, R7 240 kartını üstüne basa basa satıp ben bilmiyordum falan diyor. Gönderdiği kart da 2006 model GS falandı. Polise gitsek yardım ederler mi? Arkadaşımın yaşı 13-12.
Sakın korkmayın ailem kızacak diye hakkınızı savunun

Geri
Yukarı