Arkadaşın düğününe gitmemek için bahane önerisi

Davet etmediyse "hiçbir şey demene gerek yok dersinki davet almadım senden davet almadıysam belli ki gelmemi istemedin bunun için bende gelmedim." gibi bir şey diyebilirsin zira davt etmediği için gitmeme hakkın var.

Mantıklı ama ailem kesin gidecek ve ailesi beni orada görmezse niye gelmedin diye de sorar o yüzden bahane lazım.

Şahsınıza davet gelmediyse ve aracı olarak ailenizi kullandıysa direkt gitmemek en doğrusu bahane üretmeye gerek yok gibi. Eğer size ulaşamayıp ailenize davetiye bıraktıysa bahane arayabilirsiniz veya aranızı düzeltmek için gidebilirsiniz gibi.

Özellikle bana verilmedi hocam bence kendisi özellikle benim de gelmemi istese bizzat kendisi çağırırdı.

Özellikle bana verilmedi hocam bence kendisi özellikle benim de gelmemi istese bizzat kendisi çağırırdı.

Sizi arayıp çağırabilecek konumda ise (telefonunuz veya ev adresiniz onda varsa) ve sizi direkt çağırmadıysa gitmemek için bahaneye gerek yok, direkt gitmeyeceğim diyebilirisiniz gibi.

Sizi arayıp çağırabilecek konumda ise (telefonunuz veya ev adresiniz onda varsa) ve sizi direkt çağırmadıysa gitmemek için bahaneye gerek yok, direkt gitmeyeceğim diyebilirisiniz gibi.

Üniversite yüzünden şu anda uzağım ama numaram onda var arayabilirdi mesaj atabilirdi.

Hiç gitmek istemiyorum ama ailesini kırmak istemiyorum zamanında bana çok yardımcı olmuşlardı.

Üniversite yüzünden şu anda uzağım ama numaram onda var arayabilirdi mesaj atabilirdi.

Hiç gitmek istemiyorum ama ailesini kırmak istemiyorum zamanında bana çok yardımcı olmuşlardı.

Eğer ki aranızdaki özel değilse burada açıklanabilir bir şeyse yardımcı olabiliri ama dediğim gibi aranızın düzelmesi için mükkemel bir fırsat.

Geri
Yukarı