Aşı olacak mısınız?

Evet, aşıyı oldum. Ailemle olduk hatta. Ailemden bir birey ağır ateş geçirdi (hala devam ediyor "37.3-38.5 arası). Benim kolum ağrıyor. Diğer aile bireyin ise aniden kaslarına ağrı çöküp gidiyor (anlık ve 1-2 günde bir) fazla bir yan etki göremedik. Ateşi çıkan aile bireye ilaç yerine başına sirke koyduk. Daha önce virüs atlattığı için olsa gerek. Ama ben 4-5 kere yakalandım bende öyle bir etki göstermedi. Büyük ihtimalle "akyuvarlar, bağışıklık sistemi" ile alakalı bir durum.

Not: BionTech olduk.

3 defa covid hastasiyla yanyana geldim. 1'i ayni servisteydik arkamda oturuyordu. Biri hastane de MR'dan ciktim o tomogrofiyi soruyordu bana nerede diye. 3.su şöfördü solumda oturuyordu ayni havayi soluduk. Ama maske takiliydi bende de onda da. Covid gecirmedim ve covid suphesiyle karantinaya girdim temasli oldugum icin isin sonunda test negatif cikti fakat halsizlik vardi ve agir uykum geliyordu. Belki surekli sadece 4 saatlik uykuyla kalmamdan dolayi olabilir veya surekli ayakta kalmamdan.

Testlere pek güven olmuyor maalesef. Biz de ailecek geçirdik, hatta babamın pandemi hastanesinde refakatçisiydim ama benim test negatif çıktı. Evde ya da hastane odasında maske de takmıyordum. Covid semptomlarım vardı (hafif ateş, halsizlik, eklem ağrıları) ve bu semptomlar 3 gün sonra geçti, iyileştim sandım ama bir anda alerjim başladı.

Olmazsan seni ne markete alırlar, ne minibüse binersin ne de bir yere gidebilirsin. Seve seve olacaksın :)
Hayır olmayacağım :) Almazlarsa almasınlar başkasını gönderirim. Zaten devir internet devri online alırım bende. Ayrıca ben hemşireye rüşvet verip aşıyı boşaltmasını ama bana vurmamasını bile söyleyebilirim ve aşı olmuş gözükürüm. Hiç merak etme sen.

Almazlarsa almasınlar başkasını gönderirim.
Hemşireye rüşvet verip aşıyı boşaltmasını ama bana vurmamasını bile söyleyebilirim.

Ne desem bilemedim, bari görselle anlatayım aklıma gelen şeyi:

3.jpg

Geri
Yukarı