Askerde aşı olmak istemezsem ne olur?

ibrahimkekec

Hectopat
Daha fazla  
Meslek
Grafik Tasarımcı
Merhaba. Nasipse bu hafta yedek subay olarak askere gideceğim. Covid aşısı olmak istemezsem 2 haftada bir burundan test mi alınıyor tam olarak nasıl bir işleyiş var?

Geçen sene olmak istemiyorum deseydiniz evinize (seyahat yasağı) dönemiyordunuz. Ve çarşı iznine çıkamıyordunuz. Bugün iş başvurusu için evrak listesinde benden de aşı kartı istediler ve aşı olmayanları almıyoruz dediler.

Geçen sene olmak istemiyorum deseydiniz evinize (seyahat yasağı) dönemiyordunuz. Ve çarşı iznine çıkamıyordunuz. Bugün iş başvurusu için evrak listesinde benden de aşı kartı istediler ve aşı olmayanları almıyoruz dediler.
Dayı oğlum askerliğini geçen sene yaptı. (Astsubay olarak) İzin konusunda her hangi bir problem yoktu sadece 15 günde bir burundan covid testi yapılıyordu. Geçen seneden bu yana covidin azaldığını düşünürsek mantıken bana da öyle bir yasak olmaması lazım değil mi?

Dayı oğlum askerliğini geçen sene yaptı. (astsubay olarak) izin konusunda herhangi bir problem yoktu sadece 15 günde bir burundan COVID testi yapılıyordu. Geçen seneden bu yana COVID'in azaldığını düşünürsek mantıken bana da öyle bir yasak olmaması lazım değil mi?

Evet. Ben hudutta er olarak yaptığım için iznimiz yoktu. 2. aşıları olacağımız zaman bölük komutanı bize aşı olmazsanız seyahat yasağına takılırsınız dedi ve bizde paşa paşa olduk. COVID'in bittiğini düşünüyorum ama bazı yerler hala daha aşı kartı istiyor.

Geçen seneden bu yana COVID'in azaldığını düşünürsek mantıken bana da öyle bir yasak olmaması lazım değil mi?

Askeriyede mantık yok olayı burada da var sanırım. :)

Evet. Ben hudutta er olarak yaptığım için iznimiz yoktu. 2. aşıları olacağımız zaman bölük komutanı bize aşı olmazsanız seyahat yasağına takılırsınız dedi ve bizde paşa paşa olduk. COVID'in bittiğini düşünüyorum ama bazı yerler hala daha aşı kartı istiyor.

Askeriyede mantık yok olayı burada da var sanırım. :)
Teşekkür ederim. Gerçi ben subay olarak gideceğim için mesai saatinden sonra olay bitiyor sanırım karışma yetkileri de yoktur o saatten sonra. Bu konuda bilgin var mı?

Teşekkür ederim. Gerçi ben subay olarak gideceğim için mesai saatinden sonra olay bitiyor sanırım karışma yetkileri de yoktur o saatten sonra. Bu konuda bilgin var mı?

Askerliğinizi nerede yaptığınıza bağlı. Acemiyi Manisa Batı Kışla'da yaptım rütbeliler mesai saatinden sonra evlerine veya koğuşlarına gidebiliyordu. Uzman Çavuş komşumda aynı şekil. Mesai saatinden sonra bir olay olmadığı sürece size karışan olmaz.
Eğer hudut karakolunda yaparsanız geçiş olduğunda geçişe gidiyorsunuz.

Hocam olun ne olacak aşı zaten olunmalı siz korona olmasanız bile diğerlerini pozitif yapmayın salgına döndürmeyin askeriyeyi şahsen ben öyle bir ortam kimsenin vebalini almam am siz bilirsiniz.

Hocam olun ne olacak aşı zaten olunmalı siz korona olmasanız bile diğerlerini pozitif yapmayın salgına döndürmeyin askeriyeyi şahsen ben öyle bir ortam kimsenin vebalini almam am siz bilirsiniz.
İyi diyorsunuz da aşının içeriğine güvenemiyorum ki. Aşı karşıtlığım yok fakat içeriğine güvenemediğim, henüz uzun vadeli etkileri gözlemlenmemiş bir aşıyı olmak istemiyorum.

Sana olup olmamak istediğini soracak birisi olursa fikrini söylersin kanka.

Yeni konular

Geri
Yukarı