Askerde kekemelikten muaf olunur mu?

OnePC

Hectopat
Makaleler
5
Yer
Türkiye
Merhaba. 16 yaşımdayım. Kekemeyim de. Çok kötü değilim de yine de kelimeleri söylerken zorlanıyorum. Heyecanlanıyorum. Askerde de ne yapacağımı bilmiyorum? Bağıra bağıra ismimi, yaşadığım şehri, mesleğimi falan söyleyemem imkansız. Normal yaşamda zorlanıyorum orada nasıl yapacağım ki? Muaf olabilir miyim? Normalde çok yapmak istiyorum da ama bu durumda gerçekten yapamam, imkansız. Muaf olursam da ileride ne gibi sorunlar olur? Mesela iş başvurularında hep askerlik durumu falan yazıyor da o yüzden? Sırf kekemelik var diye muaf tutulur mu?

Asker de konuşarak iş yürütmüyorsun bedensel fiziki güç gerekiyor ayrıca askeriye de, herkes aktif rol almıyor arka planda hizmet verenler de var yazıcı kantin berber garaj vs.

Şimdi şöyle kimse size kekemesiniz diye askerlikten muaf etmez sadece ezberlesen yeter diye düşünüyorum hocam demen gerekeni.

Onun dışında askerlik için açılan hastane bölümlerine gidip oradaki görevli doktora sorabilirsiniz sizin için en iyisini o söyleyecektir.

İleri düzeydeyse muaf olma şansınız var.
Benim ki tam ileri düzeyde değil de ama az da değil. Ortalarda falan.

Asker de konuşarak iş yürütmüyorsun bedensel fiziki güç gerekiyor ayrıca askeriye de, herkes aktif rol almıyor arka planda hizmet verenler de var yazıcı kantin berber garaj vs.
Nasıl yani ? Orada tekmil vermem gerekmeyecek mi ? Eğer arka planda iş gerekirse yaparım ? Temizlik falan hiç önemli değil. Tek sorun bu yani.

Şimdi şöyle kimse size kekemesiniz diye askerlikten muaf etmez sadece ezberlesen yeter diye düşünüyorum hocam demen gerekeni.

Onun dışında askerlik için açılan hastane bölümlerine gidip oradaki görevli doktora sorabilirsiniz sizin için en iyisini o söyleyecektir.
Ezberlesem de o heyecanla yapamam gibi yani hocam. Ama ben bu askerlik işini çok zor yaparım gibi.

Sıkıntı etmeyin hocam komutan bunu anlayışla karşılayacaktır.
Bende bunu çok duyuyorum. Nasıl karşılarlar yani ? Tekmil vermek gerekmez mi ? O olmasa her işi yaparım. Ama ben telefonla da konuşamıyorum maalesef.

Ezberlesem de o heyecanla yapamam gibi yani hocam. Ama ben bu askerlik işini çok zor yaparım gibi.

Bende bunu çok duyuyorum. Nasıl karşılarlar yani? Tekmil vermek gerekmez mi? O olmasa her işi yaparım. Ama ben telefonla da konuşamıyorum maalesef.

Komutana durumu bildirirsiniz zaten konuşmanızı falan görür anlayışla karşılar tekmil verdirmeyebilir. Zaten önünde 4 senen var kekemeliğin ileri seviyelerine gelince ki Allah korusun belki de muaf ederler.

Komutana durumu bildirirsiniz zaten konuşmanızı falan görür anlayışla karşılar tekmil verdirmeyebilir. Zaten önünde 4 senen var kekemeliğin ileri seviyelerine gelince ki Allah korusun belki de muaf ederler.
Allah korusun hocam. Zaten her geçen gün biraz daha kötüye gittiğimi fark ediyorum da. Ne desem bilemedim şimdi ? Dediğim gibi tek sorun konuşma yoksa onun haricinde her işi yaparım da yapmaya da çalışırım.

Benimki tam ileri düzeyde değil de ama az da değil. Ortalarda falan.

Nasıl yani? Orada tekmil vermem gerekmeyecek mi? Eğer arka planda iş gerekirse yaparım? Temizlik falan hiç önemli değil. Tek sorun bu yani.

Tekmil vesaire olayları pek önemli değil askeriye de ki sen er'sin herhangi bir sorun yaşamazsın ayrıca çürük raporu alacaksan bunu ilk askerlik muayenesinde belli olur seni hastaneye sevk ederler orada heyet raporu eğer askere elverişli değil verirse muaf olursun onun haricinde gidersin.

Geri
Yukarı