Askeri Liseler Sizce Açılmalı mı?

@mustaine düz liselerde eğitimin E'sini bile görmeyen adamlar var. Kaldı ki mesela bir çocuk 12. sınıf, toplama çıkarmayı nasıl yapacağını bilmeyeni de gördüm. Dolayısıyla normaldir. 👍

Benim bahsettiğim zamanlar aslında 90'lardan önceki zamanlardı. O zaman da bu tarz insanlar çoktu ama bu kadar olduğunu sanmıyorum. Düz liseler kalmadı zaten artık. Ben de pek bilmiyorum düz lise ortamını ne yalan söyleyeyim. Babam öyle derdi ama hep. Bana da hep çok havalı gelmiştir askeri liseye gitmek nedense :D

@mustaine o konuda haklısınız. Bizim pederin 1970 senelerinde aldığı lise eğitimi şimdiki üniversite eğitimine bedel maalesef ve ek olarak liselerde sınıf belirleme olayı olmadığı için gerçekten sınıftaki çok başarılı adamlara da yazık oluyor. Daha dört işlem bile yapamayan adamla aynı sınıfta okuyor dolayısıyla ben lise eğitimini bu zamanlarda hep gereksiz gördüm, hocaların da muhteşem niteliği zaten tartışmaya açık. Elde açık lise gibi bir fırsat varken değerlendirilmeli.

Elde açık lise gibi bir fırsat varken değerlendirilmeli.

O disiplini kendimde görebilsem ben bir saniye durmam normal lisede. Çok disiplin istiyor, bu bir gerçek. Her yiğidin harcı değil. Derslerim iyi ancak kendimde göremiyorum dediğim gibi. Güzel bir fırsat olduğu kesin. Yapabilene tabi ki. Eğitim sisteminin çok acil bir şekilde gözden geçirilmesi lazım yoksa çok kötü günler bizi bekliyor. Beyin göçünün ilerleyen yıllarda artması kaçınılmaz.

@mustaine evet çok iyi bir fırsat. Çoğu zaman bu düşüncelerimden dolayı da pek hoş gözle karşılanmadım ama acı bir gerçek olduğu kadar da gerçek ve ben her zaman seviye seviye sınıfların ayrılma tarafında oldum. Bu tutumumdan dolayı da ayrımcılık yapıyor diye de çalıştığım yere şikayet edildiğim bile oldu :D

Aslında bu tutumumun sebebi, bir tarafta çok başarılı öğrenci var. Bir tarafta da çok başarısız öğrenci var. Öğretmenin o dengeyi de tutturması gerekiyor, çok başarısıza göre anlatırsa bu sefer çok başarılı öğrenci için yazık oluyor. Çok başarılı öğrenciye göre de anlatırsa bu sefer de çok başarısıza yazık oluyor dolayısıyla seviye belirleme olayı şart. 👍

Yeni konular

Geri
Yukarı