Askerliği tecil ettiremiyorum

Donkobus

Hectopat
Daha fazla  
Bugün itibari ile 19 yaşıma girmiş bulunmaktayım. Meslek lisesi mezunuyum ve üniversite düşünmüyorum. Askerliği tecil ettirmek istediğimde görseldeki gibi uyarı alıyorum. Ne yapmam lazım? Bir arkadaşım da aynı benim şekilde ama 5 yıl boyunca tecil ettirdi. Bana yardımcı olabilir misiniz?

Dosya Ekleri

• IMG_20210823_111501.jpg
    IMG_20210823_111501.jpg
    43 KB · Görüntüleme: 289
Son düzenleyen: Moderatör:
Askerlik şubesine gidin.

Öğrenim durumunuz e-Devlet'te gözükmüyor ya da MSB göremiyor, lise diplomanız ile beraber askerlik şubesine gidip tecil ettirmek istediğinizi söyleyin 2 ya da 3 yıl(emin değilim) yardımcı olacaklardır.

Askerlik durum belgesinde kaç hangi yılın hangi ayına kadar tecil yazıyor veya yazmıyor bir söyler misiniz?

"Aşağıda kimliği yazılı yükümlünün 31/12/2021 tarihine kadar askerlik ile ilişiği yoktur." Yazıyor.

Askerlik şubesine gidin.

Ben de biliyorum onu ama arkadaşımda öyle bir durum olmamış direkt internet üzerinden olmuş. Ben de bilen birisi çıkar diye konu açtım.

Ben de biliyorum onu ama arkadaşımda öyle bir durum olmamış direk internet üzerinden olmuş. Ben de bilen birisi çıkar diye konu açtım.
Bazı kişilerde internet üzerinden yapılamıyor, hala oturamamış bir sistem. Askerlik şubelerindeki sivil yoğunluğu azalsın diye yürürlüğe girdi ama hala sağlıklı çalışmıyor.

Ben de e-devlet üzerinden tecil ettirdim. Bildiğim kadarıyla yoklamaya tabi yazması gerek tecil etmen için senin 31/12 ye kadar tecilliymiş zaten o süre dolduktan sonra tekrar tecil edersin muhtemelen.

Ben de e-devlet üzerinden tecil ettirdim. Bildiğim kadarıyla yoklamaya tabi yazması gerek tecil etmen için senin 31/12 ye kadar tecilliymiş zaten o süre dolduktan sonra tekrar tecil edersin muhtemelen.
Herhangi bir tecil işleminde bulunmadım ama o varsayılan olarak normal değil mi? Hani 20 yaşında gidiliyor ya?

Yeni konular

Geri
Yukarı