Askerliği tecil ettiremiyorum

"Aşağıda kimliği yazılı yükümlünün 31/12/2021 tarihine kadar askerlik ile ilişiği yoktur." yazıyor.

Ben de biliyorum onu ama arkadaşımda öyle bir durum olmamış direkt internet üzerinden olmuş. Ben de bilen birisi çıkar diye konu açtım.

Eğer üniversite kayıd varsa şubeye gitmeden otomatik olarak tecil ediliyor sonuçta e devlet üzerinden öğrenci olduğun gözüküyor fakat üniversite hayalin falan falan yoksa kendin şubeye gidip tecil ettirmen lazım.

Eğer üniversite kayıd varsa şubeye gitmeden otomatik olarak tecil ediliyor sonuçta e devlet üzerinden öğrenci olduğun gözüküyor fakat üniversite hayalin falan falan yoksa kendin şubeye gidip tecil ettirmen lazım.
Meslek lisesi mezunlarının 5 yıl tecil ettirebildiklerini duymuştum. Ben de 5 yıl tecil ettirebilir miyim?

Yazıda belirtildiği gibi diplomanı ya da henüz eline geçmediyse mezuniyet belgeni yazıcıdan çıktı alarak askerlik şubesine gitmen gerekiyor. Mezun olduğunu ve diploma ile erteleme hakkını kullanmak istediğini söyleyerek askerliğini erteleyebilirsin.

Yeni konular

Geri
Yukarı