Askerlik tecili ne kadar uzatılabilir?

Gryffin

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar selam, 2020 yılında ön lisans bölümünden mezun oldum. O süreden beri mezuniyet nedeniyle 2024 Haziran ayına kadar tecil hakkım bulunuyordu. Bu Haziran'da tecilim bitecek ancak iş durumundan dolayı tekrar tecil ettirmek istiyorum, bu şekilde bir hakkımız var mı? Var ise ne kadar süre daha tecil ettirebiliyoruz?
Şimdiden teşekkürler.

AÖF'e kaydolasanız 27-28 yaşınıza kadar geciktirebiliyordunuz. Bir önceki sene AÖF'e girmeniz lazımdı ama şu an tecil ettirilebilir mi emin değilim. En iyi yapacağınız şey aslında askerlik şubesini aramak. 2024 sona atıyorlardı sanırım bu tecil bitiş tarihini. O dönemden önce AÖF'e kaydolmayı düşünebilirsiniz.

Askerliği tekrar tecil ettirebilmek için okuduğun öğrenimden bir üst kademeye kayıt olman gerekiyor. Ön lisans mezunu olduğun için. Lisans okuyor olman gerekiyor ertelenmesi için. Tabii lisans ertelemesinde de yaş sınır var. 28 yaşını tamamladığın yıl sonuna kadar geçerli oluyor. Ama tecilin haziran ayında biteceği için yetişmez sanırım.

Arkadaşlar selam, 2020 yılında ön lisans bölümünden mezun oldum. O süreden beri mezuniyet nedeniyle 2024 Haziran ayına kadar tecil hakkım bulunuyordu. Bu Haziran'da tecilim bitecek ancak iş durumundan dolayı tekrar tecil ettirmek istiyorum, bu şekilde bir hakkımız var mı? Var ise ne kadar süre daha tecil ettirebiliyoruz?
Şimdiden teşekkürler.

Lisans okursan 28'e kadar ertelersin yoksa maalesef öyle bir hakkın yok.

Yeni konular

Geri
Yukarı