Askerlikten muaf olur muyum?

The.Kıvırcık

Hectopat
Daha fazla  
Meslek
Ck Enerji / Kesinti ve İş Gücü Operatörü
Öncelikle herkese iyi sosyeller. Şu anda 175 boy 127 kiloyum ve diz kapagım çıkık ameliyat olmam gerekiyor askerlikten muaf olur muyum? Cünkü bir tanıdıgım 180 115 kg olmasına rağmen direkt muaf almış tecilimi bozdurup askerligi sorgulatıcam çalıştıgım için askere gitmek istemiyorum sizce sonuç ne olur?

İlk önce geçmiş olsun. Bunun en net cevabını askeri garnizodan alabilirsin ya da sağlık ocağındaki bir doktora sor çünkü onlar onay veriyor elverişli olup olmadığına.

Bildigim kadarıyla sağlık ocagında ki doktor da hastaneye sevk ediyor fakat garnizonun ne oldugu hakkında hiçbir fikrim yok.

Bildigim kadarıyla sağlık ocagında ki doktor da hastaneye sevk ediyor fakat garnizonun ne oldugu hakkında hiçbir fikrim yok.

Hocam ne yaptınız? Şu an başvuru yapıyorum. Bende 173 - 125 kiloyum. Kilolu olduğumuz için bunu genel sağlık durumunda belirtmemiz gerekir mi? Yoksa iyi deyip geçmeli miyiz?

Araştırdığıma göre, bu başvuru sonrasında aile hekimi oradan da hastaneye sevk ediliyoruz ve kilodan dolayı erteleme alıyormuşuz. 1-2 sene daha bu şekilde muayneye gidiyoruz. Sonunda kilo vermediğimiz için muaf oluyormuşuz.

1680479123310.png

Hocam ne yaptınız? Şu an başvuru yapıyorum. Bende 173 - 125 kiloyum. Kilolu olduğumuz için bunu genel sağlık durumunda belirtmemiz gerekir mi? Yoksa iyi deyip geçmeli miyiz?

Araştırdığıma göre, bu başvuru sonrasında aile hekimi oradan da hastaneye sevk ediliyoruz ve kilodan dolayı erteleme alıyormuşuz. 1-2 sene daha bu şekilde muayneye gidiyoruz. Sonunda kilo vermediğimiz için muaf oluyormuşuz.

Eki Görüntüle 1725186

Evet bu şekilde fakat bu fotografı attıgınız yeri ben dolduramıyorum sağlık ocagında doldurulacak diyor sistemde fakat sistemin sonuna geldiginde otomatik şekilde kendiliginden dolduruyor onun için bugün askerlik subeye gidecegim belki direkt muaf verme sansı da var benden daha uzun ve düşük kilolu bir akrabam direkt cürük aldı belki bende alırım.

Herhhangi bir şikayetin varsa aile hekimine gidip sevk kağadı alıyorsun. O sevk kağadı ilede askerlik şubesine gidip işletiyorsun onlarda sana askeri hastanede muayne olman gerek der. Askeri tabip rapor tutuyor ona göre işlem yapılıyor. Rapor olmadan ne desen boş. Şu anda askeri hastanelerin ismi değişmiştir ama sanırım aynı yolu izlemen gerekir.

Konu açılalı 1 ay olmuş ama yine de yazayım. Öncelikle kilonuz fazla. Bu direkt askere alınmama sebebi hocam. 3 kez kontrolden geçiyorsunuz. 3 kez eğer geçemezseniz çürük veriliyor ve askere gitmek zorunda olmuyorsunuz. Kilo kontrolünde zaten en fazla zayıfla derler. Sıkıntı olmayacaktır.

Konu açılalı 1 ay olmuş ama yine de yazayım. Öncelikle kilonuz fazla. Bu direkt askere alınmama sebebi hocam. 3 kez kontrolden geçiyorsunuz. 3 kez eğer geçemezseniz çürük veriliyor ve askere gitmek zorunda olmuyorsunuz. Kilo kontrolünde zaten en fazla zayıfla derler. Sıkıntı olmayacaktır.

Kontrole gittim askerlikten direkt muaf verdiler ama bilginlendrime için yine de teşekkürler.

Yeni konular

Geri
Yukarı