ASP.NET Core MVC'de "appsettings.json" ile veri tabanı bağlantısını belirtmek doğru yol mu?

Pikeas

Hectopat
Yer
İzmit
Daha fazla  
Meslek
Seslendirme ve Dublaj Sanatçısı
Merhaba, başlıkta belirttiğim gibi ASP Core MVC ile bir öğrenci yurt takip sistemi yapıyorum. Veri tabanını appsettings. JSON yoluyla bağladım da şimdi aklıma takıldı. Bu siteyi internete yüklediğimde bu belirtilen yol geçersiz sayılacak mı?

ASP.net:
"ConnectionStrings": {
 "DefaultConnection": "Server=PIKEAS;Database=Tracking_System;Trusted_Connection=True;MultipleActiveResultSets=true;TrustServerCertificate=True")

Bu şekilde veri tabanını tanıttım ama acaba yanlış mı yaptım?

Tabii ki olacak. Ancak olayı o zaten. O dosyanın example versiyonunu paylaşırsın paylaşacağın zaman, deploy edecek kişi de onu kendi sistemine göre ayarlar.

Merhaba, başlıkta belirttiğim gibi ASP Core MVC ile bir öğrenci yurt takip sistemi yapıyorum. Veri tabanını appsettings. JSON yoluyla bağladım da şimdi aklıma takıldı. Bu siteyi internete yüklediğimde bu belirtilen yol geçersiz sayılacak mı?

ASP.net:
"ConnectionStrings": {
 "DefaultConnection": "Server=PIKEAS;Database=Tracking_System;Trusted_Connection=True;MultipleActiveResultSets=true;TrustServerCertificate=True")

Bu şekilde veri tabanını tanıttım ama acaba yanlış mı yaptım?
appsettings.json, hosting ortamında servis edilmez. Dolayısıyla kimse DB connection stringinizi öğrenemeyecektir. Fakat ben ek olarak DB sunucuma her zaman IP koruması ekliyorum güvenlik için.

Tabii ki olacak. Ancak olayı o zaten. O dosyanın example versiyonunu paylaşırsın paylaşacağın zaman, deploy edecek kişi de onu kendi sistemine göre ayarlar.
appsettings.json, hosting ortamında servis edilmez. Dolayısıyla kimse DB connection stringinizi öğrenemeyecektir. Fakat ben ek olarak DB sunucuma her zaman IP koruması ekliyorum güvenlik için.
Sonuç olarak yanlış mı yapmışım :D Sitede yayınladığımda veri tabanı bağlantısı olmayacak mı?

Hocam o kadar kasmıyorum ya zaten totalde 2 3 hafta yayında kalacak. Dönem bitirme projesi bu.

Son düzenleme:
İşlem yanlış değil. ConnectionString değişebilir. Bunu eğer bir hostinge yükleyecekseniz, hosting sağlayıcınızın size verdiği ConnectionString ile bağlanmanız gerekebilir. Eğer VDS üzerinde kurulum yapacaksanız Local olarak ConnectionString'i yapılandıracaksınız.

Yeni konular

Geri
Yukarı