Assasins Creed 1'de Türk Bayrağı

Assasins Creed 1 oynarken çok kez Türk bayrağına ve Türkçe konuşan askerlere rastladım. Oyun eski zamanlarda geçiyor nasıl Türk bayrağı var? Oyunun geçtiği bölge eskiden Türkiye miydi?
Hocam olmasa da eskiden Osmanlı bayrağı günümüze aşırı benzeyen bir bayraktı. Ayrıca Mısır eskiden Türkiye'nin güncel bayrağının birebir kopyasını kullanıyordu fakat Türkçe konuşan biri olduğuna göre sebebi bu değil.

Görsek yüklemeyi unutmuşum. Daha önce oyunda görmeyenler için.

Dosya Ekleri

• c79ceeda-9acd-48b5-ad0e-63af77543a37.png
    c79ceeda-9acd-48b5-ad0e-63af77543a37.png
    2,5 MB · Görüntüleme: 922
Aslında olmaması lazım oyun 1180'li yıllarda geçiyordu yanlış hatırlamıyorsam, o zamanlarda kırmızı ay yıldızlı bayrak kullanılmıyordu. 1790'lı yıllarda resmi bayrak olarak sekiz köşeli olanı kullanılıyordur daha sonra 1. abdülmecit 5 köşeli günümüzde kullanılana daha yakın olanı resmileştirmişti.

Screenshot_1.png

Hocam ne türkçe yaması konsoldan oynuyorum ve YouTube'dan baktığım kadarıyla herkeste olan bir durum.
Hocam yıllar önce oyunu oynadığım zaman ben de fark edip merak etmiştim ama sebebini bilmiyordum. Yukarıdaki arkadaşın dediği gibi mısır devletinin o zamanki bayrağı o olduğu için olabilir ya da Ubisoft The Crew'e Chp logosu koyduğu gibi araştırmadan koymuş, üşengeçlik yapmış da olabilir xd.

Hocam yıllar önce oyunu oynadığım zaman ben de fark edip merak etmiştim ama sebebini bilmiyordum. Yukarıdaki arkadaşın dediği gibi mısır devletinin o zamanki bayrağı o olduğu için olabilir ya da Ubisoft The Crew'e Chp logosu koyduğu gibi araştırmadan koymuş, üşengeçlik yapmış da olabilir xd.
Komikmiş. İnsan biraz araştırır be.

Yeni konular

Geri
Yukarı