Assasin's Creed Codename Red'in fragmanı dislike yağmuruna tutuldu

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Rigeliuss

Picopat
Daha fazla  
Meslek
Mekatronik Mühendisi
Ubisoft Japan YouTube kanalında 2 gün önce paylaşılan fragmanın kullanıcılar tarafından bayağı tepki topladı. İnsanlar Japonya'da geçen oyunun ana karakterinin Japon olmamasından dolayı bunun Japonlara saygısızlık olduğunu söylüyor. Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?
İlgili fragman:

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Son düzenleyen: Moderatör:
Ana karakter olarak Japon olmaması gerçekten kötü olmuş. Edo dönemi hikayelerinin arasında zenci adamın ne işi olabilir ki?

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.

Bu videoda bahsediliyor aslında, siyahi karakter gerçekmiş. Galiba Japonya'nın ilk siyahi kölesi oluyor kendisi. Videoda bir de Japon kadın karakterden bahsediliyor aslında. Neden tepki görmüş anlamadım. Merak edip kendim baktım bu arada Yasuke'ye, bana göre ilgi çekici karakterler bulmuşlar. Umarım oyun güzel çıkar çünkü teması çok hoşuma gidiyor, oynamak istiyorum.

Bu videoda bahsediliyor aslında, siyahi karakter gerçekmiş. Galiba Japonya'nın ilk siyahi kölesi oluyor kendisi. Videoda bir de Japon kadın karakterden bahsediliyor aslında. Neden tepki görmüş anlamadım. Merak edip kendim baktım bu arada Yasuke'ye, bana göre ilgi çekici karakterler bulmuşlar. Umarım oyun güzel çıkar çünkü teması çok hoşuma gidiyor, oynamak istiyorum.
Hocam mesele gerçek olup olmaması veya hikâye değerinin olması değil. Spesifik bir durumu, hikâyeyi insanlara yedirmeye çalışıyorlar. Japonya tarihinde anlatacak başka kişi, hikâye kalmadı da son çare olarak siyahi bir karakter ele alınıyormuş gibi davranıyorlar. Irkçılık yapmıyorum yanlış anlaşılmasın. Yani Japonya deyince gerçekten aklımıza bu hikâye mi geliyor?

Benin için sorun yok Japonca seslendirmesi, hikayesi, grafikleri iyi olsun yeter. Ama geçtiği dönem Oda Nobunaga'nin olduğu dönem ki Togugawa hanedanına geçildiği tarihler. O dönemlerde yaşayan ve sengoku da yer almış Sahada yukimura gibi zaten bilinen bir karakter kullanılabilirdi. Nobunaga ve Togugawa gibi tarihi kişiler de olacak oyunda, daha önceki oyunlarda bu kadar önemli tarihi kişiler fazla yoktu sadece Odyssey var. O da oyun başı. Bu karakterlerin de nasıl yansıtılacağı önemli bence.

Hocam mesele gerçek olup olmaması veya hikâye değerinin olması değil. Spesifik bir durumu, hikâyeyi insanlara yedirmeye çalışıyorlar. Japonya tarihinde anlatacak başka kişi, hikâye kalmadı da son çare olarak siyahi bir karakter ele alınıyormuş gibi davranıyorlar. Irkçılık yapmıyorum yanlış anlaşılmasın. Yani Japonya deyince gerçekten aklımıza bu hikâye mi geliyor?
Bence de haklısın bu arada. Akla ilk gelen hikaye veya karakterler bunlar değil. Ama bence Ubisoft akıllılık etmiş, fırsat görmüş ve yakalamış. Hem sjw'ler ile arayı bozmayacak hem de "Bu karakterler ne alaka" diyenlere "E bunlar gerçek kişiler, bu olaylar zaten yaşandı" diyebilecekler. Ama yani evet, bu hikayeyi veya karakterleri seçmeleri bence de sjw'ler tarafından tepki almamak için. Hikaye güzel olup, güzel anlatıldıktan sonra karakter siyahmış değilmiş çok da umursamıyorum açıkçası.

Valhalla'nın mekanikleri üzerine kurulmuş bir AC oyunu olacak gibime geliyor.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı