Assassin's Creed Mirage DLSS Frame Generation modu çalışmadı

Arda Korludağ

Hectopat
Yer
Andromeda
Oyunu Epic Games'ten oynuyorum. Ekran kartım RTX 3050 Ti (laptop). Mod'u aşağıdaki linkten indirdim. "disable" ile başlayan dosyayı çalıştırdım sonrasında diğer iki dosyayı kopyalayıp AC Mirage'ın dosya dizinine kopyaladım. Ayarlardan da AMD FSR2'yi seçtim ama FPS artışı olmadı. Konu hakkında bilgi sahibi olan arkadaşlar varsa yardımları için şimdiden teşekkür ederim.

Benim bildiğim oyunda native FG desteği varsa ancak DLSSG-to-FSR3 modu çalışıyor. AC Mirage'da RTX 4000 kullanıcıları mod ile FG kullanabiliyor diğer kart sahipleri mod üzerine mod kurmak zorunda, ki aktif olacağını pek düşünmüyorum.

Cyberpunk gibi oyunun kendisinde yapımcı tarafından FG desteği verilmiş olan oyunlarda bu mod çalışacaktır yalnızca oyun dosyalarıyla etkileşime girdiği için.

Benim bildiğim oyunda native FG desteği varsa ancak DLSSG-to-FSR3 modu çalışıyor. AC Mirage'da RTX 4000 kullanıcıları mod ile FG kullanabiliyor diğer kart sahipleri mod üzerine mod kurmak zorunda, ki aktif olacağını pek düşünmüyorum.

Cyberpunk gibi oyunun kendisinde yapımcı tarafından FG desteği verilmiş olan oyunlarda bu mod çalışacaktır yalnızca oyun dosyalarıyla etkileşime girdiği için.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
bu video'da yapmışlar. Video'dakilerin aynısını yaptım ama olmadı.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
bu video'da yapmışlar. Video'dakilerin aynısını yaptım ama olmadı.

Oluyormuş demek ama işin içine 2 tane mod girdiğinden sıkıntılı çalıştırmak sanıyorum. Bir de videoda bile FG modu açıkken hissedilen ağır bir flicker/ghosting sorunu var 3050 Ti bunu native olarak akıcı oynatmıyor mu?

Oluyormuş demek ama işin içine 2 tane mod girdiğinden sıkıntılı çalıştırmak sanıyorum. Bir de videoda bile FG modu açıkken hissedilen ağır bir flicker/ghosting sorunu var 3050 Ti bunu native olarak akıcı oynatmıyor mu?
1080p'de birkaç ayarı yüksek diğerlerini de düşük yaptım, 50fps ile 80fps arasında değişiyor.

Çok çok iyi optimize edilmiş oyunlar dışında DLSS çamur bir görüntüden ve sahte FPS'ten ibaret. Normalde 60 FPS alıyorsanız, hiç bir modla vs uğraşmayın; Boşa gözlerinizi yormayın...

Geri
Yukarı