Assassin's Creed Valhalla RTX 2060 FPS Düşmesi

emrah bora

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba sayın Technopat üyeleri, size bir sorum olacaktı. Benim sistemim i7 6700K, RTX 2060, 16 GB RAM. Ben ekran kartımı geçen sene almıştım GTX 970'ten yükseltmiştim, beni uzun yıllar 1080P 60 FPS sabit oynatır diyordum. Ama daha 1 sene olmadan Valhalla'da patladı sanırım bu ekran kartı. 40 FPS'lerden aşağı bile düşüyor zaman zaman... Acaba oyunda mı sıkıntı var yoksa ekran kartı mı yetersiz anlayamadım. Fikri olan var mı? PS5 almayı düşünüyorum artık sabit 60 FPS oynamak için, ama malum PC'de Türkçe yama ve PlayStation’a oranla daha ucuz oyun olması PC'den vazgeçiremiyor beni. Ne yapmamı önerirsiniz? Şimdiden teşekkür ederim cevabınız için.

R5 2600 + GTX 1660 Ti ile ortalama 55 FPS alıyorum bende.
Zaman zaman 40'ın altınada düştüğü oluyor tabii.
Aldığınız FPS değerleri normal.

Valhalla'yı 2070s ile En yüksek ayarlarda genel olarak 66-80 arası gidiyor ama yer yer 55-47 ye kadar düşüyor hele ki W Legion'da araba sürerken 60 fps üzeri alamıyorum maalesef kapitalizm şuan 3070 alanlar'da seneye 4... serisi çıkınca veya adı ne olursa onlarda değiştirmek zorunda kalacak kapitalizm maalesef yapacak birşey yok. Örnek verdiğim iki oyunda optimizasyon özürlüsü.
Valhalla'yı 2070s ile En yüksek ayarlarda genel olarak 66-80 arası gidiyor ama yer yer 55-47 ye kadar düşüyor hele ki W Legion'da araba sürerken 60 fps üzeri alamıyorum maalesef kapitalizm şuan 3070 alanlar'da seneye 4... serisi çıkınca veya adı ne olursa onlarda değiştirmek zorunda kalacak kapitalizm maalesef yapacak birşey yok. Örnek verdiğim iki oyunda optimizasyon özürlüsü.
Ve pişmanım keşke pc'ye bu kadar yatırım yapmak yerine ufak işleri halledecek laptop alsaydım kalanı ile ps5 alsaydım :D.

Geri
Yukarı