Elektronik ASUS (2022) ROG Zephyrus G15 R7 6800HS + RTX 3060 512/16 GB - 27.998 TL

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
STRIX en kalın yerinde 8 mm daha kalın, ağırlık olarak da 400 GR fazla, dolayısıyla daha iyi soğutma beklenebilir. STRIX tam oyun için cihaz, Zephyrus iş için kullanmaya müsait. Daha hafif ve ince ekranı geniş renk gamutunu destekliyor vs. Ben Zephyrus tercih ettim.

İg: dbasce Instagram'dan ekler misin?

Yani aslında zephyrus m16 rtx 3060 lı modeli Türkiye’de olsa direk tercih edeceğim ürün o tek sebebi ise ekranının 500 nits olması. Tr versiyonu maalesef şuan sadece 12700h ve rtx 3050ti

İg: dbasce Instagram'dan ekler misin?

Yani aslında zephyrus m16 rtx 3060 lı modeli Türkiye’de olsa direk tercih edeceğim ürün o tek sebebi ise ekranının 500 nits olması. Tr versiyonu maalesef şuan sadece 12700h ve rtx 3050ti
Ben de aynı durumdayım da asusu anlamıyorum. 3060 lı modelinde de bu sefer 2k özelliği yok. 3070 üzeri bir cihaz almadığın sürece Asus Türkiye’de herşeyden çalıp çırpıyor. Yurtdışındaki klavyeler per key özelliğiyle geliyor mesela. Her tuşa renk atanabiliyor. Onu da koymamışlar (Strix için). Deli gibi Asus almak istiyorum ama inatla almamam için ülkede herşeyi yapıyorlar. Sonunda Legion 5 Pro 2022 alacam. Tabi getirtecek birini bulabilirsem.

Ben de aynı durumdayım da asusu anlamıyorum. 3060 lı modelinde de bu sefer 2k özelliği yok. 3070 üzeri bir cihaz almadığın sürece Asus Türkiye’de herşeyden çalıp çırpıyor. Yurtdışındaki klavyeler per key özelliğiyle geliyor mesela. Her tuşa renk atanabiliyor. Onu da koymamışlar (Strix için). Deli gibi Asus almak istiyorum ama inatla almamam için ülkede herşeyi yapıyorlar. Sonunda Legion 5 Pro 2022 alacam. Tabi getirtecek birini bulabilirsem.
Yani cidden almayın benden birşey diyorlar. Heves bırakmadılar ürün çıkalı 9 ay olmuş daha rtx 3060 lı modelini bulamıyoruz Tr de. G15 güya iş bilgisayarı olarak da kullanılsınmış abi, 300 nit ekranda wordde yazı yazamam ne işi excelde veri göremem, photoshop desen imkansız ne görceksin de düzenleyeceksin

Henüz g15 i canlı göremedim. Ama m16 yı gördüm ve aşırı siyah bir ürün bu resimdeki kadar fark var mı bu resim gerçekçi mi g15 siyah değil mi ?

Dosya Ekleri

• 117A1EF0-C022-4111-91E6-44A7E39803E2.jpeg
    117A1EF0-C022-4111-91E6-44A7E39803E2.jpeg
    349,4 KB · Görüntüleme: 88
Son düzenleme:
Yani cidden almayın benden birşey diyorlar. Heves bırakmadılar ürün çıkalı 9 ay olmuş daha rtx 3060 lı modelini bulamıyoruz Tr de. G15 güya iş bilgisayarı olarak da kullanılsınmış abi, 300 nit ekranda wordde yazı yazamam ne işi excelde veri göremem, photoshop desen imkansız ne görceksin de düzenleyeceksin

Henüz g15 i canlı göremedim. Ama m16 yı gördüm ve aşırı siyah bir ürün bu resimdeki kadar fark var mı bu resim gerçekçi mi g15 siyah değil mi ?
Fotoğraftaki kasa geçen yıla ait. M16 mükemmel bir cihaz. 2100 dolar fiyatı yerine indirimle 1600 1700 dolara inerse Lenovo yerine tercihim olabilir.

Hocam bu renk olayı ASUS ROG model parçalar için düzenlenmiş anladığım kadarıyla. Örneğin ASUS ROG serisi bir mouse, mousepad veya keyboard vs alırsanız Aura Creator üzerinden renklendirmesini ayarlayabilirsiniz.

Ürünler de bunlar: ASUS Aura: Campaigns

Hocam selam, ısınma problemlerini azaltmak için hangi modda kullanmalıyız. Örneğin lol için ben armoury crate üzerinden senaryo oluşturdum fps gamevisual modunu kullanıyorum. gpu modu standart; sıcaklık 75-80 dereceleri görüyor. Laptop harici bir keyboard taktım onun üzerinden oynuyorum. Herhangi bir takılma donma vs yok ancak laptop keyboardından oynamak can sıkıcı hale geliyor. Ya da manuel olarak mod mu oluşturmak daha mantıklı sizce?
Ses sıkıntı olmadığında manuel ile %90/100, LOL gibi oyunlarda Performance kullanılabilir. Turbo en mantıklısı olur ağır oyunlarda.
Klavye ısısına çok şaşırdım. Hiç bu şikayete denk gelmemiştim incelemelerde de buna değinildiğine denk gelmedim.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
14" model için burada bir kıyaslama var. Benzer cihazlarda benzer ısılar mevcut. Boşta ani ısınmalar varsa mevcut ise BIOS, Windows ve diğer Asus güncellemeler, yapılabilir. Cihazın ekranı cihazın altını kaldırdığından ısı değişimi olabilir. Hem dik hem belli bir açıyla test etmek iyi olabilir. 25-30 derece civarı ortam sıcaklığında dediklerim uygulandığı halde çözüm yoksa iade dışında pek seçenek kalmıyor.
Not: Blade 15, GS66, Triton SE vb. laptoplarda klayve sıcaklıkları genel olarak böyle. GS66 nispeten daha iyi olmakla beraber Triton nispeten daha kötü. 15.6 cihazlarda bunu yaşamamak için daha ağır (Strix gibi) cihazlara yönelmek gerekiyor onlarda bu mobiliteyi pek sunamıyor.

Fotoğraftaki kasa geçen yıla ait. M16 mükemmel bir cihaz. 2100 dolar fiyatı yerine indirimle 1600 1700 dolara inerse Lenovo yerine tercihim olabilir.

Kısa zamanda ineceğini pek düşünmüyorum Türkiye'ye girişi de RTX 3050 Ti ile oldu sadece. Vatan da sadece M16'yı görebildim teşhire G15'i çıkartmamışlar renk ve ekran karşılaştırması yapacaktım olmadı :(, çünkü 35 bine 3050 Ti almam o kadar mantıksız ki, 29 bine 3060'lı alabilecekken, sadece ekran buna değmez

Şuan kullandığınız ekran kaç nit? 300 nit'i worldde yazı yazamam diyecek seviyede nasıl küçümseyebiliyorsunuz? 300 Nit bana baya parlak geliyor, world gibi beyaz sayfalarda kısıyorum bile.

Şuan kullandığınız ekran kaç nit? 300 nit'i worldde yazı yazamam diyecek seviyede nasıl küçümseyebiliyorsunuz? 300 Nit bana baya parlak geliyor, world gibi beyaz sayfalarda kısıyorum bile.
Buradan cihazı sadece akşamları kullandığınız çıkarımını elde ediyorum. Şahsen gün içinde okulda kütüphaneye vs. gittiğimde cihazın ışığı baya yetersiz kalıyor. Hele ki güneş çarpıyorsa geçmiş olsun ekranı görmek baya zorlaşıyor. Asus ekran konusunda da acemi bi marka değil. Tabletinde 1100 nit parlaklık veren bir marka oyuncu laptopuna 500 niti fazla görüyorsa sıkıntı vardır. Gerçi biz ülke olarak dersler için hep oyuncu laptopları tercih ediyoruz. Sıkıntı bizde de olabilir.

Buradan cihazı sadece akşamları kullandığınız çıkarımını elde ediyorum. Şahsen gün içinde okulda kütüphaneye vs. gittiğimde cihazın ışığı bayağı yetersiz kalıyor. Hele ki güneş çarpıyorsa geçmiş olsun ekranı görmek bayağı zorlaşıyor. ASUS ekran konusunda da acemi bir marka değil. Tabletinde 1100 nit parlaklık veren bir marka oyuncu laptopuna 500 niti fazla görüyorsa sıkıntı vardır. Gerçi biz ülke olarak dersler için hep oyuncu laptopları tercih ediyoruz. Sıkıntı bizde de olabilir.

Genelde evde kullanıyorum evet ama 300 nit parlaklığı da ne göreceksin de düzenleyeceksin diye küçümsenecek kadar kötü olduğunu düşünmüyorum. Bahçede, balkonda doğrudan güneş vuracak şekilde değil de normal günışığında kullandım bir eksikliğini hissetmedim. Güneşin vurduğu durumda elbette görmekte sıkıntılar yaşanabilir. Ama sonuçta telefon gibi her an cebinden çıkartıp güneşin altında kontrol edeceğin bir ürün değil laptop, genelde bir kafede veya kütüphanede masanın üzerinde çıkartıyorsun ekrana güneş vurma olasılığı düşük telefon ve tablete göre bence. Yani 500 nit parlaklık elbette ki olsa iyi olur, fakat yok diye de üründen vazgeçtirecek bir artı değil benim düşünceme göre.

merhaba, çok uzun süredir ben de iş/web ve finans programları için PC arıyorum. Ancak maalesef eskisi gibi fazla model gelmiyor .
Öncelikle tercihim intel tarafında.

Dell inspiron 7510
Asus Zep g15
Asus m16
Legion 5 pro ( hiçbir yerde yok gibi )
İdeapad 5 pro
gibi...
cihazları bulabildim..
fikri olan veya tavsiyesi olan varsa sevinirim. teşekkürler

Bir slotun lehimli olması ileride yükseltme yapılmak istenirse sıkıntı çıkartacaktır. Bunun dışında soğutması, 120W GPU'su, batarya performansı ile çok güzel cihaz.
Batarya performansı Nvidia GPU'yu kapatarak arşa çıkıyor. Verimlilik konusunda böyle başarılı bir işlemci yazılımından batarya için ayarlandığında video izlerkem 3/5W gibi değerler görüyor. Bu cihaz ultrabook katili olarak tasarlanmış olup oyun konusunda da soğutma konusunda da hiç üzmeyecek bir cihaz.
Bu yüzden pahalı olup depolama ve RAM miktarı fiyatına göre zayıf. Zephyrus ve Zephyrus Duo benim fikrimce laptop tanımına gerçekten uyan cihazlar.
Bilmediğim için soruyorum, ben halihazırda harici ekran kartsız model kullanıyorum. iş için PC arıyorum,işlemcisi güçlü cihaz bakıyorum, eğer devre dışı bırakılacaksa niye ekran kartı var ?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı