Elektronik ASUS (2022) ROG Zephyrus G15 R7 6800HS + RTX 3060 512/16 GB - 27.998 TL

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Arkadaş CPU sıcaklığını nasıl gösteriyorsunuz MSI Afterburner ile
Aida64 programını indir ve arkada çalışsın Afterburner açıkken. Aida64'ten alıyor CPU sıcaklık bilgilerini.

Islık sesi bende de var :). Muhtemelen fanların normal çalışması böyle
Idle iken düşük RPM'de çalışan fan garip bir ses çıkartıyor bence ama bilemiyorum geniş çaplı bir sorun mu benim kusur bulmam mı?
Idle iken bende hiç ses yok. Kulağımı fanlara dayıyorum yine hiçbir şey duyamıyorum.

AIDA64 programını indir ve arkada çalışsın Afterburner açıkken. AIDA64'ten alıyor CPU sıcaklık bilgilerini.

Idle iken bende hiç ses yok. Kulağımı fanlara dayıyorum yine hiçbir şey duyamıyorum.

Idle dediğiniz nedir ki. sessiz mode mu ?

Değişik bir görüntü ancak anladığım kadarıyla ekran kartı 80W çalışıyor ve hiç artmanı en fazla 82 oldu

100W'a kadar çıkartabildim. CPU 81, GPU 79 derece (Turbo Boost kapalı)

100watt olunca direk Power limite giriyor sebebini bilmiyorum. Belki de Armoury Crate'ten özel proil oluşturup 20watt ekleniyordur...

Not: FPS yüksek olduğuna bakmayın 1440p açtığım için FPS çok düşüyor ve dalgalı 1440p high kaldırmayacağını bilmeme rağmen öyle açtım :D

Her oyunda 100watt sınırladı maalesef :(

20220910183704_1.jpg

Tam da bahsettiğim gibi Armoury Crate üzerinden kendin arttırman lazım. Ancak dikkat et çok fazla ısınıyor 66 derece olduğuna bakma. 80 üstüne çıkıyor bir süre sonra. Bu yüzden fanları %100 de çalıştır, çünkü 87'yi geçerse thermal throttle a giriyor. Ama fanlar %100 çalışırken 80 civarındaydı sürekli.

Dosya Ekleri

• 1213.png
    1213.png
    2,5 MB · Görüntüleme: 43
  • Assassin's Creed® Origins2022-9-10-17-11-25.jpg
    Assassin's Creed® Origins2022-9-10-17-11-25.jpg
    556,8 KB · Görüntüleme: 40
  • 20220910172217_1.jpg
    20220910172217_1.jpg
    540,1 KB · Görüntüleme: 64
Son düzenleme:
Idle boşta çalışma diye düşünülebilir.

Aida64 programını indir ve arkada çalışsın Afterburner açıkken. Aida64'ten alıyor CPU sıcaklık bilgilerini.

Hem bataryada hem güce bağlı iken sessiz modda bir süre sonra 1800 RPM civarında çalışmaya başlıyor bende. Acaba bir kontrol edebilir misin sende de düşük RPM'de çalışma şansı var mı diye? Bir de sanıyorum bu olay 309 numaralı BIOS versiyonuna geçince oldu. Bir de BIOS versiyonunu paylaşabilir misin?

Idle boşta çalışma diye düşünülebilir.

Hem bataryada hem güce bağlı iken sessiz modda bir süre sonra 1800 RPM civarında çalışmaya başlıyor bende. Acaba bir kontrol edebilir misin sende de düşük RPM'de çalışma şansı var mı diye? Bir de sanıyorum bu olay 309 numaralı BIOS versiyonuna geçince oldu. Bir de BIOS versiyonunu paylaşabilir misin?

Sessiz modun amacı zaten RPM düşürüp bilgisayar gücünü düşürüp sessiz çalışmasını sağlamak.

Bu laptopların 0 db diye bir olayı var ya belli bir sıcaklığa ulaşana kadar hiç fan çalıştırmıyor. O olay son BIOS update'i sonrası değişti.

Bu laptopların 0 dB diye bir olayı var ya belli bir sıcaklığa ulaşana kadar hiç fan çalıştırmıyor. O olay son BIOS Update'i sonrası değişti.

10desibel falan duyulmuyor ki 2000RPM'ye kadar sessiz bilgisayar zaten. Şu an 2500 RPM ve ses duymuyorum zaten ki çok önemi yok ki performans modunda şu an. Perforans modu bile olsa oyun oynamıyorsan fanlar 2500'ü geçmiyor. Sessize alsam 1000 RPM'ye çıkar en fazla. Turbo Boost kapalı

arkadaşlar bilgisayarda klavye kullanırken bir sorun yaşıyorum mesela bir süre boyunca klavyeyi kullanmadığımda 5-10 sn felan. tekrardan yazmaya çalıştığımda tuşu algılamıyor, aynı tuşa ikinci kez basmam gerekiyor. mesela bilgisayarda birşey yazmadan durup tekrar yazmam gerektiğinde önce herhangi bir tuşa basıp sonra yazmam gerekiyor örneğin : a merhaba veya m merhaba. direk bastığım tuşu algılamıyor. sizde de bu sorun var mı ?

"""" Secure Boot kapatarak sorunu çözdüm. Çok ilginç...

Son düzenleme:
10desibel falan duyulmuyor ki 2000RPM'ye kadar sessiz bilgisayar zaten. Şu an 2500 RPM ve ses duymuyorum zaten ki çok önemi yok ki performans modunda şu an. Perforans modu bile olsa oyun oynamıyorsan fanlar 2500'ü geçmiyor. Sessize alsam 1000 RPM'ye çıkar en fazla. Turbo Boost kapalı

arkadaşlar bilgisayarda klavye kullanırken bir sorun yaşıyorum mesela bir süre boyunca klavyeyi kullanmadığımda 5-10 sn felan. tekrardan yazmaya çalıştığımda tuşu algılamıyor, aynı tuşa ikinci kez basmam gerekiyor. mesela bilgisayarda birşey yazmadan durup tekrar yazmam gerektiğinde önce herhangi bir tuşa basıp sonra yazmam gerekiyor örneğin : a merhaba veya m merhaba. direk bastığım tuşu algılamıyor. sizde de bu sorun var mı ?

"""" Secure Boot kapatarak sorunu çözdüm. Çok ilginç...
Ethernet kartı büyük sıkıntı çıkarmaya başladı.Bu arada Ben ekran kartını %100 kullanabiliyorum120w olarak.

Dosya Ekleri

• 8392A056-A887-4C0D-BE6A-B665496C2966.png
    8392A056-A887-4C0D-BE6A-B665496C2966.png
    109,6 KB · Görüntüleme: 47
  • 7D01D58D-35D3-4F08-BBA7-55C8133E20DB.jpeg
    7D01D58D-35D3-4F08-BBA7-55C8133E20DB.jpeg
    519,2 KB · Görüntüleme: 36

Cihaz hakkında neler düşünüyorsunuz?
Çok aşırı oyun düşkünü değilim ancak oynadığım oyunlar yük bindiren oyunlar oluyor.
MUX Switch olmadığı söylemiş satıcı ancak ASUS ROG sitesinde mevcut olduğu yazıyor.
STRIX ile çok arada kaldım ne yapmalıyım

Son düzenleme:

Cihaz hakkında neler düşünüyorsunuz?
Çok aşırı oyun düşkünü değilim ancak oynadığım oyunlar yük bindiren oyunlar oluyor.
MUX Switch olmadığı söylemiş satıcı ancak ASUS ROG sitesinde mevcut olduğu yazıyor.
STRIX ile çok arada kaldım ne yapmalıyım

Tam olarak aynısı ben de var MUX Switch var. Ancak ben kullanmıyorum. Çünkü oyun oynamadığım zaman ekran kartını açık kullanmasına gerek yok. Oyunu açınca otomatik olarak ekran kartına geçiyor zaten

Tam olarak aynısı ben de var MUX Switch var. Ancak ben kullanmıyorum. Çünkü oyun oynamadığım zaman ekran kartını açık kullanmasına gerek yok. Oyunu açınca otomatik olarak ekran kartına geçiyor zaten.

Kasa kalitesi hakkında ne düşünüyorsunuz?
Mataryel ne?
Alt kısım plastik mi?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı