ASUS B460M-K USB Over Current Hatası ve ServisPoint'le Yaşadığım Süreç

CookLeak

Decapat
Daha fazla  
09.09.2022 - sistemim "USB over current" isimli hatayı vermeye başladı ve internette araştırmaya başladım sorunun USB kısımların kısa devre yapmasından kaynaklı olduğunu öğrendim gene de internetteki BIOS pilini çıkart-tak gibi çözümleri denedim ve başarısız oldu. Aynı gün sistemi bilgisayarcıya götürdüm. Bilgisaycıda sistemi uzay montaj yaparak belki kasadan dolayı şase yaptıysa düzelir mantığıyla kurduk ama sonuçsuz kaldı ve bana USB kısımlarını tek tek söküp denemek için izin istedi bende garantisinin devam ettiğini garantiye göndermeyi tercih ettiğimi söyledim.

10.09.2022 - Kargoyla anakartı İncehesap firmasına gönderdim.
12.09.2022 - İncehesap kargoyu teslim aldı ve servispoint isimli servise gönderdi.

İnternette araştırma yaptım ve servispoint için birçok olumsuz yorum gördüm ve beni kuşkulandırdı.

15.09.2022 - Servispoint tarafından tamire başlandı.

Birkaç gün sonra bilgi almak için mail attığım servispoint bana ASUS'a yazmam gerektiğini söyledi ve ASUS'a yazdım onlarda beklemem gerektiğini iletti ve bu sırada ASUS'un kendi servis takip sistemini internettte dolaşırken fark ettim.

23.09.2022 - ASUS takip sisteminde "Onarım Durumu: Ürünün çıkışı yapılmadan önce son testler uygulanıyor." yazıyordu.
24.09.2022 - Onarım durumu ilk gün verdiğimdeki gibi "yetkili servise ulaştı ve arızalar inceleniyor" durumuna geri döndü.
26.09.2002 - Ürün durumum "Ürününüz üzerinde dayanıklılık testleri yapılmaktadır" olarak güncellendi.

Gelişme oldukça konuya ekleyeceğim.

05.10.2022 - Ürünüm gene "Belirtmiş olduğunuz arızalar detaylı bir şekilde inceleniyor." durumuna geldi çok merak ediyorum max 20 gün iş günü dolmak üzere ne yapıcaklar.

Son düzenleme:
SONUÇ ne oldu diziyi yarıda kesmişsin
20 iş günü içinde sonuç çıkmadığı için değişim verdiler oksid bilişimden arandım elimizde aynı model asus yok onun yerine msi b460 verebiliriz veya para iadesi dediler ben 500 tlye almıştım şimdi olmuş 1200 tlyi aşkın para o yüzden msi markasını verin dedim 200tl gibi fiyat farkı vermek zorunda kaldım şuanda msi anakartını kullanıyorum.Bu sürede sürekli asusun desteğine yazı yazdım işte böyle böyle cevaplanmıyor bilgi alamıyorum 20 gün süresi geçti vb. en son dediler evet 20günü geçmiş iade-değişim alın dediler ben yazmasam bilgi vermiycekler herhalde.

Yeni konular

Geri
Yukarı