Çözüldü ASUS BIOS flash belleği görmüyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

pcci44

Decapat
Daha fazla  
Selam. ASUS laptopun format zamanı geldiği için format atayım dedim. BIOS'um eski BIOS(MBR). Her şeyi ayarladım Rufus'tan vs yazdırdım. Önceden format attım bu arada her şey tamdı. Fakat BIOS'ta flaşı boot edemiyorum. Flaşın markası SanDisk. Sanırsam SanDisk olduğundan görmüyor. BIOS'ta hangi ayarları yaparsam boot edebilirim? Fotoğraf bırakıyorum. Yoksa flash SanDisk olduğu için mi olmuyor?

Dosya Ekleri

• 20220616_114543.jpg
    20220616_114543.jpg
    109,2 KB · Görüntüleme: 97
  • 20220616_114507.jpg
    20220616_114507.jpg
    338,4 KB · Görüntüleme: 70
  • 20220616_114448.jpg
    20220616_114448.jpg
    357,4 KB · Görüntüleme: 76
Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
ISO eskiyince küflenmiyor ya :D
Anladığım kadarıyla daha önce kullandın iso dosyasını, o zaman seninle şöyle bir maceraya girişeceğiz, umarım diskinde biraz boş alan vardır.
@Jobs gel Chester'ım bir hayat daha kurtarıyorsun :D
Teşekkür ederim :)
Ama önce USB'ye bir bakalım ve hangi Windows sürümünü kullandığını görelim.
Selam. ASUS laptopun format zamanı geldiği için format atayım dedim. BIOS'um eski BIOS(MBR). Her şeyi ayarladım Rufus'tan vs yazdırdım. Önceden format attım bu arada her şey tamdı. Fakat BIOS'ta flaşı boot edemiyorum. Flaşın markası SanDisk. Sanırsam SanDisk olduğundan görmüyor. BIOS'ta hangi ayarları yaparsam boot edebilirim? Fotoğraf bırakıyorum. Yoksa flash SanDisk olduğu için mi olmuyor?
Flasi UEFI modda yazdirdiysan ondan da olabilir ve yeni bir cihazin var 2011 yapimi anakartlar UEFI diye biliyorum ki UEFI boot ayarin var.
Onun disinda flash bellek eger Sandisk Cruzer Blade ise o flas bellek format flasi yapilmaya pek dayanamiyor ve cogunlukla bozuluyor islem sirasinda.
Baska bir flas dene ve o UEFI boot ayarini acmayi dene.

Flasi UEFI modda yazdirdiysan ondan da olabilir ve yeni bir cihazin var 2011 yapimi anakartlar UEFI diye biliyorum ki UEFI boot ayarin var.
Onun disinda flash bellek eger SanDisk Cruzer Blade ise o flash bellek format flasi yapilmaya pek dayanamiyor ve cogunlukla bozuluyor islem sirasinda.
Baska bir flash dene ve o UEFI boot ayarini acmayi dene.

Evet flaşım SanDisk Cruzer Blade :). MBR olarak yazdırdım ve GPT desteklemiyor. Köyde olduğum için flash isteyecek kimsem yok. Başka yapabileceğim bir ayar var mı sizce?

Evet flaşım SanDisk Cruzer Blade :). MBR olarak yazdırdım ve GPT desteklemiyor. Köyde olduğum için flash isteyecek kimsem yok. Başka yapabileceğim bir ayar var mı sizce?
Eger flas hala calisiyorsa bir defa daha yazdirmayi dene belki bozuk yazmistir, flas ucarsa benden bilme :D

ISOnun saglam oldugundan eminsen aklima olasilik gelmiyor.

Hocam 3 4 kere yazdırdım. ISO'yu ocakta indirmiştim. Ondan olma şansı var mıdır sizce.
Anladığım kadarıyla daha önce kullandın iso dosyasını, o zaman seninle şöyle bir maceraya girişeceğiz, umarım diskinde biraz boş alan vardır.

Çözüm
Anladığım kadarıyla daha önce kullandın ISO dosyasını, o zaman seninle şöyle bir maceraya girişeceğiz, umarım diskinde biraz boş alan vardır.

Hocam sizleri Allah gönderdi. En boş zamanımda mutlaka deneyeceğim :)

USB SanDisk Cruzer Blade 64 GB. Windows 10 kullanıyorum.

İşlemleri anladım hocam. Bu işlem USB'den atılan format gibi temiz kurulum yapar değil mi? Yani sağlıklı mıdır?

Son düzenleme:

İşlemleri anladım hocam. Bu işlem USB'den atılan format gibi temiz kurulum yapar değil mi? Yani sağlıklı mıdır?
Evet yaptığımız şey diski bölmek ve böldüğümüz parçayı kullanarak bütün diski formatlamak.
Geriye kalan tek alan format için ayırdığımız alan olacak onu da sistemi kurduktan sonra tekrar birleştiriyorsun.
Öyle ayarlardan sıfırlama gibi değil yani.

Evet bu işlemi Windows sıfırlamada sorun yaşayanlar için yazmıştım.

Yeni konular

Geri
Yukarı