Asus FX506LU vs Monster Abra A7 V12.4

Bütçe
8500

saintcent

Centipat
Daha fazla  
Arkadaşlar şu iki bilgisayar arasında kaldım;

Daha önce ASUS'un bu modelini kullanan var mı 1660 Ti'a göre fiyat ucuz geldi kıllanmadım değil.

Fiyat donanıma göre çok iyi şu an gayet alınası. Yani bu fiyatlara Acer felan olsa onu alın derdim de şu an fiyat olarak rakipsiz sanırım. Attığınız asusun ryzen versiyonunu kullanıyorum ufak tefek sorunlar var ama bu fiyata alınır.

Arkadaşlar cihazın iyi soğutmaya sahip olduğunu savunmuyorum fakat abartı bir şey yok, klavyede sıcaklığı da hissetmiyorsunuz. Fan sesi rahatsız ediyor sadece. Yani aynı donanım yakın fiyat olsa neyse de 8300tl 1660 ti kart sistem için gerçekten çok iyi. Fiyat kısmını kaçırmayın lütfen.

Arkadaşlar cihazın iyi soğutmaya sahip olduğunu savunmuyorum fakat abartı bir şey yok, klavyede sıcaklığı da hissetmiyorsunuz. Fan sesi rahatsız ediyor sadece. Yani aynı donanım yakın fiyat olsa neyse de 8300tl 1660 ti kart sistem için gerçekten çok iyi. Fiyat kısmını kaçırmayın lütfen.
Adamlar bilerek hava kanallarını kapamış, SSD borulara çok yakın, çok ısınıyor bu yüzden. Bu da sisteme zararlar verebilir.
@Samotne Ciasteczka

Adamlar bilerek hava kanallarını kapamış, SSD borulara çok yakın, çok ısınıyor bu yüzden. Bu da sisteme zararlar verebilir.
@Samotne Ciasteczka

Hocam cihazı deneyimleme şansınız oldu mu bilmiyorum ama RDR2 gibi bir oyunda Ultra ayarlarda 85 derecelerde oynuyorum. Hava kanalını da bilerek kapatacak hali yok çok ısınsın diye, bu kanalları kendisi açan bir arkadaş vardı CPU sıcaklıkları çok düşmüştü fakat ekran kartı sıcaklığı artmıştı. Yani burada bir düşünce var ama genel olarak soğutma için yetersiz dizayn ona katılıyorum. Bu cihaz Turbo mod kapalıyken zaten sıkıntı vermiyor, eğer undervolt yaparsanız Turbo modda da sıcaklık sıkıntısı yok. Tabii herkese yeni aldığı cihaza undervolt yapmak mantıklı gelmez ama kısaca anlatmak istediğim şu piyasadaki cihazların yarısıyla aynı sıcaklıkta çalışıyor hemen hemen bu cihaz. Kesinlikle 1660 yerine 1650 alacak bir sıkıntı değil. 60 derecede oyun oynamak istiyorsanız zaten laptop almayacaksınız.

ASUS kronik ısınma sorunlu, Abra'nın da kasası ve malzemesi çok kalitesiz.
Hocam bu cihaz 60 Hz o yüzden düşünmüyorum.

Geri
Yukarı