ASUS GTX 780 Strix mi 780 Ti mı?

İki kart arasında 780 ti ama ben r9 290x alırdım. Strix konusunda ise evet soğuk çalışan ve sessiz bir kart ama bu fiyata değmez. Strix özel beklentisi olanlar içindir.

Ben olsam Strix modelini tercih ederdim. 780Ti ile 780 Strix arasında öyle uçurum bir fark yok. Ayrıca normal kullanımda fanlar çalışmayacağı için kasadan daha az gürültü çıkaracağından oda daha sessiz olur. Benim gibi en küçük gürültüden rahatsız oluyorsan Strix modelini seç.

watchdogs_1920_1080.gif

crysis3_1920_1080.gif

Kartın ısınıp ısınmadığı hakkında bir bilgim yok ama üst seviye bir şey açılmadıkça veya kart 65 derecenin üstüne çıkmadıkça fan dönmeyecek.

Aksine ekran kartı sıcaklığı bir dakika içinde 60-65 dereceye ulaşacaktır.

Ben olsam Strix modelini tercih ederdim. 780Ti ile 780 Strix arasında öyle uçurum bir fark yok. Ayrıca normal kullanımda fanlar çalışmayacağı için kasadan daha az gürültü çıkaracağından oda daha sessiz olur. Benim gibi en küçük gürültüden rahatsız oluyorsan Strix modelini seç.

watchdogs_1920_1080.gif

crysis3_1920_1080.gif

Elbette ki 780Ti ile 780 arasında uçurum bir fark var. Oyunu bize ekran kartının tasarımı mı oynatıyor yoksa GPU'su mu?

Grafikte arada en fazla 5FPS fark olduğunu gösteriyor. Bir oyun 30FPS'nin üstüne çıktımı isterse 100FPS versin insan beyni o farkı algılamaz. Bu iki kartta tüm oyunları akıcı şekilde oynatır, ben sadece sessizliğinden dolayı bile Strix alırım GPU'su yavaş oluversin.

Göksel Gündüz, ne yani şimdi siz bu videodaki iki görüntü arasında fark yok mu diyorsunuz? Yeterli bir monitörde FPS değeri ne kadar artarsa akıcılık da o kadar artar.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Fanlar sadece masaüstündeyken çalışmayacak. Neticede radyatör soğutması yok bunda ki fanlar oyuna girince çok kısa bir süre içinde çalışmaya başlayacaktır.

Video'daki görüntülerde hız %50'ye düşmeden önceki halinde hangisinin 60FPS hangisini 30FPS verdiğini algılayabildin mi? Ben algılayamadım. Hatta sağdaki görüntü ilk başta bana daha hızlı geldi.

Evet oyuna girdiğinde fanlar döncek ama GTX 780Ti kadar dönmeyecek, fan boruları daha geniş olduğu için. Bu da daha sessiz olacağı anlamına geliyor oyunda da.

gtx 780.jpg

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı