Asus GTX560 Ti CS:GO ve Lol FPS Sorunu

Bülent Çelik

Kilopat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar.

Asus GTX560 Ti DirectCU II GDDR5 1GB 256Bit Nvidia DX11 Ekran kartına sahibim.

Birkaç aydır FPS düşüşü yaşıyorum. Tahminen tozlanmadan dolayı olduğunu düşünüyorum fakat yazılımsal bir problem olabilir mi ? Veya ekran kartı yanmış olabilir mi ?

CS:GO ilk başladığım zamanlarda 200 FPS falan alıyordum en düşük ayarlarda ve 1080p çözünürlükte.
Şu anda dikey senkronizasyon ile 1280*1024 çözünürlükte 75 FPS almaktayım fakat bir süre sonra 60-55 hatta 30 FPS bile düştüğü oluyor.

LOL: 3 Senedir bu ekran kartı ile lol oynuyorum ve 1080p çözünürlükte orta ayarlarda 150 200 arası FPS alıyordum fakat şu anda 1080p çözünürlükte en düşük ayarlarda oyun başlarken 300-400 olan FPS, bir süre sonra 90-80-50-20-11 seviyelerine kadar düşebiliyor, durumdan duruma göre.

Ekran Kartında bir problem olup olmadığını öğrenebileceğim bir program var mı ?

Bu arada RAM hızı anakartta 1333 olarak gözüküyor, bunu değiştirsem bir problem olur mu ?

Sistemim:
  • İşlemci : İ5 3570 3.4 GHz
  • RAM : CORSAIR 8GB (2x4GB) Vengeance DDR3 1600MHz CL9 Dual Kit Ram
  • Ekran Kartı : GTX560 Ti DirectCU II GDDR5 1GB 256Bit Nvidia DX11 Ekran Kartı
  • HDD : 1 TB WD 7200 RPM
  • KASA :Thermaltake Element T Siyah MidTower Kasa
  • PSU : 700 Watt (Kasanın yanında gelen)
  • İşletim Sistemi : W7 Home Premium 64Bit

Son düzenleyen: Moderatör:
@Bülent Çelik yazılımsal bir sorun. Format atmanız gerekebilir. Aynısı benim bir önceki sistemimde oluyordu, format attıktan sonra düzeliyordu. Donanımsal bir probleminiz olamaz bu konuda FPS ile alakalı.

Arkadaşlar hepinize teşekkürler ekran kartının üstündeki bir fan çok tozlanmadan dolayı yavaşlamış elektirik süpürgesiyle bi temizlik yaptim şuanda kendi haline geldi

LOL En Düşük Ayarlarda 200 fps aşşa düşmüyor daha öncede bu civardaydı

CSGO Orta Ayarlarda 1080p 145-160 arası

Arkadaşlar hepinize teşekkürler ekran kartının üstündeki bir fan çok tozlanmadan dolayı yavaşlamış elektirik süpürgesiyle bi temizlik yaptim şuanda kendi haline geldi

LOL En Düşük Ayarlarda 200 fps aşşa düşmüyor daha öncede bu civardaydı

CSGO Orta Ayarlarda 1080p 145-160 arası
Geçmiş olsun :D

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı