Asus GTX650 Ti Boost DirectCU II almak istiyorum

• Konuyu başlatan serifcan
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 9
  • Görüntüleme 911
S

serifcan

Ziyaretçi
Başlıkta belirttiğim gibi bu kartı alacağım vatandan almayı düşünüyorum ama vatanda 420 lira şuan, eğer sizin önereceğiniz dürüst site varsa kargo ile de alabilirim yani uygun fiyata olması şartıyla tabi ki ve bu ekran kartına nasıl bir PSU öneriyorsunuz bütçe Max 150 TL.

Yeter. 80+ verimidir diye biliyorum(?) Yani bildiğim kadarıyla, sağladığı güç ile pek bir alakası yok. Dediğim gibi, yarın bir gün GTX 770 gibi bir kart alırsanız yetersiz kalacaktır. VS550 alsanız daha iyi olur sanki.

%80 verimse nasıl güç ile alakası yok, su mu pompalıyor bu?
Yanlış biliyor olabilirim, zaten belirttim bunu. Fakat bildiğim şu; atıyorum, sisteme 100W gerekiyorsa %80 verimli bir kaynak, şebekeden 120W çekiyor. %80 de %20 kayıp vardır ve 100'ün %20 si 20 olduğu için, 20W fazla çekiyor. Tabii bu değer 100W lazımken böyle. Bunun faydasını elektrik faturasında görüyoruz galiba. Örneğin; CX600, 12V kanalından 40A verebilen bir güç kaynağı yani 480W veriyor. Fakat VS550 +80 değil ama 12V kanalından 42A yani 504W verebiliyor, etikette 50W fark etse de durum bu.

Yeter. 80+ verimidir diye biliyorum(?) Yani bildiğim kadarıyla, sağladığı güç ile pek bir alakası yok. Dediğim gibi, yarın bir gün GTX 770 gibi bir kart alırsanız yetersiz kalacaktır. VS550 alsanız daha iyi olur sanki.
Hayır başka ekran kartı almayı düşünmüyorum dizeceğim sistem
Ana kart: http://www.vatanbilgisayar.com/Anaka...spx?I_ID=68499
Ekran kartı: VATAN COMPUTER - ASUS - GTX650Ti Boost DirectCUII O.C GDDR5 2GB 192Bit Nvidia GeForce DX11.1 Ekran Kart
İşlemci: http://www.vatanbilgisayar.com/CPU%2...spx?I_ID=68169
Ram: VATAN COMPUTER - GSKILL - 4GB Ripjaws DDR3 1600MHz CL9 1.5V Tek Mod
PSU: Öneriniz.

Uyarı! Bu konu 11 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı