Asus GTX960 vs Powercolor R9 280x

Wade Wilson

Hectopat
Daha fazla  
Öncelikle herkese merhaba.

Bu iki kart arasında kararsız kaldım.

Sayısız benchmarka baktım neredeyse ayni gibiler.

Hangi kartla daha iyi performans alabilirim ?

Son düzenleyen: Moderatör:
Performans olarak R9 280X daha iyi. Ama GTX 960 daha güncel bir kart. Karar sizin. Hangisi sizin için daha önemliyse onu alın.
Almayı planladığım güç kaynağı bu R9 280x'e yeterli olurmu ?
Corsair 550W CP-9020097-EU Güç Kaynağı - Sinerji Bilgisayar - 193,86 TL

GTX 960 daha güncel bir kart, nvidia'nın yazılımsal destek konusunda'da çok iyi olduğunu düşünürsek GTX 960 derim.
Çoğu benchmarkta geride kalıyor , yazılımsal desteği ve soğutması harika , R9 280x'tede bunlar yok öneriniz nedir ?

Güç kaynağı konusunda pek bir bilgim yok ama yeteceğini düşünüyorum. Yine de bilen birisi yorum yaparsa iyi olur. Yazılım olarak Nvidia tabii ki de daha iyi. Ama AMD'nin yazılımları da kötü sayılmaz.

R9 280x 250 w, 4460 84 w, toplamda 334 w oluyor, diğer bileşenler ile en fazla 400 w olur, düşündün güç kaynağı 12 v kanalından 504 w güç sağlıyor. Bu bağlamda sisteme gani gani yeter.

Son düzenleme:
Bence GTX 960 alın. Hem driver sıkıntısı çekmessiniz hemde GPU Tweak, Nvidia Experience gibi yazılımlardan faydalanırsız. Ayrıca DX 12 ile rahat edersiniz...

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı