Çözüldü ASUS H310 Windows "Couldn't prepare the Computer to Boot" hatası

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

CidQu

Hectopat
Merhabalar Windows 10 kurmak istiyordum, gayet basit binlerce kere yaptığım iş. Fakat bu sefer kurarken "Windows could not prepare the Computer to Boot into the Next phase of installation" hatası alıyorum. Koskoca internette sadece bir kişi bununla alakalı video çekmiş, onun dediği de fayda etmiyor. Yardımcı olabilirseniz çok sevinirim, Windows USB belleğini woeUSB ile yaptım sıkıntı olmaması lazım. Not: USB'yi 10-20 defa yeniden farklı farklı şekilde kurmayı denedim hiçbiri işe yaramıyor.

Anakart: ASUS H310'e

Çözüm
Dostum Bios'un güncel mi peki ?
Fix: Windows Could Not Prepare the Computer to Boot Into the Next Phase of Installation - Appuals.com most effective fix when,upgrade an existing Windows installation.

Böyle bir site buldum. Makalede diyor ki;
-Gereksiz donanımlar takılıysa,
-Bios sürümünüz eskiyse falan bir şey diyor.

Çözümde ise tüm bölümleri silip tekrar deneyin diyor.
Yani HDD ve ya SSD'nin biçimlendirip öyle dene diyor.

Microsft'un sitesinde ise HDD ve SSD'den kaynaklanan bir sorundan ötürü hata verebileceğini yazıyor.
HDD'den 5GB'lik bir alan oluştur veya USB. ISO'daki dosyaları hangisini seçtiysen ona kopyala. Bilgisayarı yeniden başlat. Boot Menu (F12) aç. UEFI OS HDD ya da UEFI partiton falan bir şey yazar tıkla ona kurulum ekranı gelir.

HDD'den 5GB'lik bir alan oluştur veya USB. ISO'daki dosyaları hangisini seçtiysen ona kopyala. Bilgisayarı yeniden başlat. Boot Menu (F12) aç. UEFI OS HDD ya da UEFI partiton falan bir şey yazar tıkla ona kurulum ekranı gelir.
Sorun kurulum ekranının gelmesi değil, Boot menüsünden UEFI Partition seçiyorum. Windows Setup başlıyor, işlemlerini bitiriyor ve en sonda bu hatayı alıyorum tam Setup kısmı bitecekken.

Sorun kurulum ekranının gelmesi değil, Boot menüsünden UEFI Partition seçiyorum. Windows Setup başlıyor, işlemlerini bitiriyor ve en sonda bu hatayı alıyorum tam Setup kısmı bitecekken.

ISO bozuk olabilir o zaman. MD5 ve sha256 kontrolleri yapın. Microsfot'un sitesinde vardır illaha bu değerler.
@CidQu Dostum değerleri kontrol et.

Hangi dilde indirdiysen ona bak.

ISO bozuk olabilir o zaman. MD5 ve sha256 kontrolleri yapın. Microsfot'un sitesinde vardır illaha bu değerler.
Maalesef, tüm dosyalar doğrulandı sorun bu da değil.

Dosya Ekleri

• Screenshot from 2020-09-02 18-27-34.png
    Screenshot from 2020-09-02 18-27-34.png
    266,9 KB · Görüntüleme: 32
Microsoft Flight Simulator için geçmeyi düşünüyodum, artık canımdan bezdim oynayasım kaçtı.

Çok denedim ama bir daha deniyeyim.
WoeUSB ile değil de elle kopyalayıp deneyin.
Wine varsa cihazınızda, Rufus'u indirip,

#sudo wine /rufusun_yolu.exe yazıp deneyebilirsiniz.

Tabi ISO'nun /home/kullanıcı_adı/.wine/drive_c dizininde olmasında fayda var.

Yeni konular

Geri
Yukarı