Çözüldü ASUS H310 Windows "Couldn't prepare the Computer to Boot" hatası

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

CidQu

Hectopat
Merhabalar Windows 10 kurmak istiyordum, gayet basit binlerce kere yaptığım iş. Fakat bu sefer kurarken "Windows could not prepare the Computer to Boot into the Next phase of installation" hatası alıyorum. Koskoca internette sadece bir kişi bununla alakalı video çekmiş, onun dediği de fayda etmiyor. Yardımcı olabilirseniz çok sevinirim, Windows USB belleğini woeUSB ile yaptım sıkıntı olmaması lazım. Not: USB'yi 10-20 defa yeniden farklı farklı şekilde kurmayı denedim hiçbiri işe yaramıyor.

Anakart: ASUS H310'e

Çözüm
Dostum Bios'un güncel mi peki ?
Fix: Windows Could Not Prepare the Computer to Boot Into the Next Phase of Installation - Appuals.com most effective fix when,upgrade an existing Windows installation.

Böyle bir site buldum. Makalede diyor ki;
-Gereksiz donanımlar takılıysa,
-Bios sürümünüz eskiyse falan bir şey diyor.

Çözümde ise tüm bölümleri silip tekrar deneyin diyor.
Yani HDD ve ya SSD'nin biçimlendirip öyle dene diyor.

Microsft'un sitesinde ise HDD ve SSD'den kaynaklanan bir sorundan ötürü hata verebileceğini yazıyor.
WoeUSB ile değil de elle kopyalayıp deneyin.
Wine varsa cihazınızda, Rufus'u indirip,

#sudo wine /rufusun_yolu.exe yazıp deneyebilirsiniz.

Tabi ISO'nun /home/kullanıcı_adı/.wine/drive_c dizininde olmasında fayda var.

İşe yaramadı en son bir daha bios’i sıfırladım şuan ubuntuya da giremiyorum(Diğer diske kuruluydu)
Hala boş boş bu ekrandayım bu şekilde kaldı.

Dosya Ekleri

• image.jpg
    image.jpg
    1,1 MB · Görüntüleme: 22
Fix: Windows Could Not Prepare the Computer to Boot Into the Next Phase of Installation - Appuals.com most effective fix when,upgrade an existing Windows installation.

Microsft'un sitesinde ise HDD ve SSD'den kaynaklanan bir sorundan ötürü hata verebileceğini yazıyor.

Çözüm

Biosi en son 1-2 ay önce güncelledim, Anakartım çok iyi değil güncelleme geldiği sanmıyorum. HDD’e kurmak istiyorum, SSD’yi çıkartıp denedim yine olmadı gereksiz cihazdan kasıt nedir çözebilmiş değilim ama sadece mouse takılı deniyeceğim. Bu seferde olmassa windows 7 deneyeceğim. Çok teşekkürler şu son söylediğinizi deneyip hemen geri dönüş yazacağım.
@350070 Hahahahah sonunda! SSD’yi biçimlendirdim tüm her şeyi çıkarttım(kulaklık kamera vb.) en son flashtaki tüm her şeyi cmd’den SSD’ye attım. Sonra Windowsu HDD’ye kurdum. Windowsu HDD’ye kurmuş oldum ama sonunda çalıştı :) İnanılmaz mutluyum çok teşekkürler.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı