ASUS H81M anakarta 2. el işlemci önerisi

Hocam maalesef Intel Z serisi olmayan anakartlara OC şansı vermiyor.
Bir arkadaşımız benim anakartta böyle bir durumun geçerli olmadığını söylemişti. Moderatördü heralde. Şöyle son kez canlansın sistem. Zaten iyi değil söylediğiniz gibi. Biraz daha idare etsin diyordum. G3258 nasıl olur peki ?

Bir arkadaşımız benim anakartta böyle bir durumun geçerli olmadığını söylemişti. Moderatördü heralde. Şöyle son kez canlansın sistem. Zaten iyi değil söylediğiniz gibi. Biraz daha idare etsin diyordum. G3258 nasıl olur peki ?
Pentium bırakıp Pentium almak çok mantıksız.

Hocam yanlış anlamayın ama aynı şeyin lacivertine geçmek istiyorsunuz. İkiside 2/2 işlemciler ve günümüz için hemde oyunlar için bu işlemciler yetersiz. Forum sitelerinde veya 2.el sitelerden en az 4.nesil bir i5 bakın derim.

Biraz daha idare etsin, çok fazla bir beklentim yok diyorsanız i5-4460/4690 gibi modellere bakabilirsiniz, şu an 350-400 TL bandında bulunabiliyor mesela. Eğer ki minimum 4-5 yıl daha beni götürsün, ilerleyen zamanlarda GTX 1660 Ti/RTX 2060 gibi kartlar takarak oyun deneyimim üst seviyede olsun diyorsanız da i7-4770/i7-4790'dan aşağısına bakmayın derim.

Biraz daha idare etsin, çok fazla bir beklentim yok diyorsanız i5-4460/4690 gibi modellere bakabilirsiniz, şu an 350-400 TL bandında bulunabiliyor mesela. Eğer ki minimum 4-5 yıl daha beni götürsün, ilerleyen zamanlarda GTX 1660 Ti/RTX 2060 gibi kartlar takarak oyun deneyimim üst seviyede olsun diyorsanız da i7-4770/i7-4790'dan aşağısına bakmayın derim.
Teşekkür ederim. Sanırım aradığım cevap buydu. Herkese yardımı için teşekkür ederim.

Eğer daha ucuza arıyorsanız Xeon-E3 1220V3 de olabilir. 4/4 bir işlemci ve tahminimce i5 4.nesil işlemcilerle denk bir performans verecektir. LGA 1150 bir işlemci anakartınız soket olarak uyuyor ama destek listesine bakmak lazım destekliyorsa düşünün derim.
Not: Burada baktığım kadarıyla destekliyor gözüküyor H81M-D CPU Support | Motherboards | ASUS USA

Yeni konular

Geri
Yukarı